آخرین اخبار سایت خبرگزاری بسیج (basijnews.ir)

عملکرد آمریکا در برجام تحقق پیش‌بینی قرآن بود/ نیازمند اینترنت ملی هستیم

9 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

یکی از مراجع تقلید گفت: قرآن از 14 قرن پیش ما را بیدار کرده است تا سخنان کسانی که سابقه بدعهدی دارند را جدی نگیریم،

واکنش وزارت امور خارجه ایران به تحریم «سیف»

9 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

وزارت خارجه در واکنش به تحریم سیف، دولت آمریکا را دولتی عهدشکن خواند و اعلام کرد: حق توسل به راهکارهای حقوقی و سیاسی بین‌المللی برای مقابله با این اقدام خزانه داری آمریکا برای دولت و بانک مرکزی ایران محفوظ است.

اولین جلسه پارلمان جدید لبنان/ انتخاب نبیه بری به ریاست پارلمان برای ششمین بار

9 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

پس از مشخص شدن تکلیف کرسی‌های پارلمان جدید لبنان، ‌اولین جلسه این نهاد امروز(چهارشنبه) برگزار و «نبیه بری» با ۹۸ رأی برای ششمین بار متوالی به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد.

بانک آمریکا حساب برخی ایرانی‌ها را بست

10 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

شورای ملی ایرانیان آمریکا اعلام کرد، بانک آمریکا با بلوکه غیرقانونی یا بستن حساب های تعدادی از مشتریان ایرانی تبارش در حق آنها رفتار تبعیض آمیزی داشته است.

مذاکره مجدد با آمریکا خیالبافی است

10 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امورخارجه آمریکا گفت: اظهارات پامپئو گویای ورشکستگی سیاست خارجی آمریکا است.

آقای کلانتری به جای ادعاهای بی‌مبنا درباره خروج کاوه مدنی از کشور توضیح دهید

10 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

دادستان تهران به اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست پاسخ داد و گفت: آقای کلانتری و دیگر مقامات اجرایی حق دخالت در پرونده‌های جاری را ندارند.

امام خامنه‌ای: "مجاهدت‌های همه‌جانبه‌" برگ‌های ماندگار در دفتر زندگی حجت‌الاسلام حسنی است

11 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت روحانی فداکار و مجاهد حجة‌الاسلام حاج شیخ غلامرضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه را تسلیت گفتند.

رویکرد وحدت و اشتراک گذاری فعالیت‎ها با تشکل‎های همسو در دانشگاه

16 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

کیان گفت: رویکرد وحدت و اشتراک گذاری فعالیت‎ها با تشکل‎های همسو رویکردجدیدی است که در این راستا تلاش کردیم در سطح دانشگاه یک جبهه نیروهای انقلابی تشکیل دهیم و امید است که این جبهه بتواند به کار خود ادامه دهد.

وجود تفکر غرب در بدنه آموزش و پرورش عامل اجرای سند2030

16 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

نماینده مردم رشت گفت: تفکر و اندیشه‎ غرب در بدنه آموزش و پرورش و در مجلس و بسیاری از جاهای دیگر رسوخ کرده است از این جهت این نگرانی وجود دارد که مدام مسیرهایی را پیدا کنند که بتوانند سند را اجرایی کند.

سینما پای تلویزیون

18 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

امروزه بعد از گذشت نزدیک به ۸۰ سال در همه جای دنیا و ازجمله در کشور ما تبلیغات تلویزیونی از تاثیر گذارترین انواع تبلیغات به‌حساب می آید. تاثیری که می تواند روی انواع کسب و کار تاثیری جدی داشته باشد.

ایران باید یا آمریکا باید؟

18 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

سخنان وزیر خارجه آمریکا در اندیشکده آمریکایی - صهیونیستی هریتیج، علیه دولت و ملت ایران را باید شدیدترین و غلیظ ترین مواضع ضد انقلاب اسلامی از سوی واشنگتن در ۴۰ سال اخیر تلقی کرد.

لاف در غریبی در سخنان پمپئو

18 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

مایک پمپئو وزیر خارجه جدید امریکا طبق اعلام قبلی در اندیشکده هریتیچ از مجموعه‌ سیاست‌ها، تهدیدات و درخواست‌های امریکا از ایران پرده‌برداری و زیاده‌خواهی شیطان بزرگ را در ۱۲ بند اعلام کرد.

دولت‌داری اشتباهی!

18 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

از سال ۹۲ و متعاقب انتخاب دولت اعتدال، در ده‌ها یادداشت و تحلیلی که به مناسبت‌های مختلف در این نشریه چاپ شد به استراتژی و چارچوب ساده‌ای که «نخبگان نومحافظه‏کار» برای اداره کشور در ذهن پرورانده بودند اشاره شد.

گفت و شنود/ شارژ!

18 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

یکی از نمایندگان تهران گفته است؛ اگر اروپا هم از برجام خارج شود، ما در برجام می‌مانیم! شاید ایشان برجام را با حمام عمومی ‌اشتباه گرفته است!

صفحات نخست روزنامه های کشور

صفحات نخست روزنامه های کشور

18 ساعت قبل خبرگزاری بسیج

تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲ خرداد ۹۷ به مسائل مهم روز پرداخته است.

نمی‌توانیم از شرکت‌ها دربرابر تحریم آمریکا علیه ایران محافظت کنیم

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

وزیر اقتصاد آلمان گفت دولت این کشور نمی‌تواند به‌طور کامل از شرکت‌های آلمانی در مقابل تحریم‌های آمریکا علیه تهران محافظت کند.

راه‎اندازی اندیشکده سایبر توسط بسیج اساتید دانشگاه مالک اشتر

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

حسنوی گفت: نظر به اینکه رویکرد جدید بسیج اساتید راه‎اندازی اندیشکده‎های راهبردی است؛ در این دانشگاه برنامه‎ریزی کرده‎ایم تا در بخش علوم انسانی موضوع تهدید رسانه و در بخش فنی نیز موضوع سایبر را پیگیری کنیم.

اجرای سند 2030 آینده جوانان ما را به تباهی می‎کشاند/ وزارت آموزش و پرورش ورود جدی کند

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

سلیمی گفت: وزارت آموزش و پرورش اجازه ندهد هر کسی سندی که آینده جوانان ما را به تباهی می‎کشاند اجرایی کند و اگر در آموزش و پرورش مدیران خودسری وجود دارند بایستی وزارت خانه با این مدیران خودسر برخورد جدی کند.

نوبت تصمیم

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

برجام به روزهای سخت و کم‌فروغش رسیده و دیگر نه از آن عبارت‌های مبالغه‌آمیز و حماسی در وصف «فتح‌الفتوح» دولت خبری هست و نه از دفاع جانانه مدافعان برجام.

حاشیه ‌ای بر نشست غیر علنی مجلس

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

نشست غیرعلنی مجلس پیرامون مباحث وصله و پینه ‌کردن برجام با اروپایی‌ها بود.

آزمون بزرگ عزت

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

واقعیت آن است که مفهوم کلیدی و راهبردی «عزت» در مقاطع حساس تاریخی برای ملت ایران تعیین‌کننده بوده است.

خطرات تعمیم قواعد ریاضی به عالم سیاست

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

«برجام منهای آمریکا» طی ۳-۲ هفته اخیر به یک کلیدواژه «مبهم» و در عین حال «ملموس» در حوزه روابط بین‌الملل تبدیل شده است.

راهبرد جدید یا رؤیاهای قدیمی؟!

1 روز قبل خبرگزاری بسیج

سیاستمدارانی که برنامه‌های واقعی کمتری دارند، نمایش‌های پر سر و صدای بیشتری ترتیب می‌دهند. سخنرانی دیروز وزیر امور خارجه آمریکا با عنوان «پس از توافق: یک راهبرد تازه در مورد ایران»، از این دست نمایش‌ها بود.

راه توانمندسازی دانشگاه‌ها اجرایی کردن فرمایشات امام خامنه‌ای است

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

مسئول بسیج دانشجویی کرمان بیان کرد: اگر بخواهیم به اهدافمان در دانشگاه ها برسیم باید در زمینه اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری نهایت تلاش خود را بکنیم.

تقویت روحیه خودباوری محور اقدامات بسیج اساتید است

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

شاکری گفت: تقویت روحیه خودباوری و حمایت از دانش و توان داخلی و حمایت از کارهای دانش بنیان و پیش‎رو و تحول آفرین نیز حوزه دیگر کار ما در بسیج اساتید است.

پالرمو و FATF خودتحریمی است/ وعده رئیس مجلس برای تصویب این دو طرح!

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

پژمان‌فر با اشاره به اشکالات مطرح شده در پالرمو و FATF گفت: ورود در این کنوانسیون‎ها روز بروز بر مشکلات ما اضافه خواهد شد و در واقع یک خودتحریمی را در درون کشور برای خودمان ایجاد خواهیم کرد.

اروپا به تضمین‌هایش فکر کند

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

استراتژی جمهوری اسلامی ایران در زمینه فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای، کاملا شفاف و روشن است و به دو دلیل، گفت‌وگو و مذاکره پیرامون حوزه موشکی و دفاعی و نظامی کشور،‌ غیرممکن است.

تازیانه‌های دوتابعیتی‌ها را کوتاه کنید

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

افراد دارای تابعیت دوگانه به دلیل تعهدی که -در سوگندنامه صدر به آن اشاره شد- به کشور صادرکننده تعهد داده‌اند، فاقد صلاحیت عمومی و اختصاصی جهت احراز پست...

خدعه اروپا با ایران

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

اطلاعاتی که این روزها در دسترس است موفقیت پروژه گرفتن تضمین از اروپا درباره برجام را تقریبا به طور کامل منتفی می‌کند.

تروریسم چیست و تامین مالی آن کدام است؟

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در سال ۱۳۹۴ به تصویب مجلس رسید.آیین نامه اجرایی آن مستند به ماده ۱۷ همان قانون از ۱۲ فصل ۳۰ ماده و ۱۲ تبصره و ۲۰ بند در سال ۹۶ از تصویب هیئت وزیران گذشت.

صفحات نخست روزنامه های کشور

صفحات نخست روزنامه های کشور

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۷ به مسائل مهم روز پرداخته است.

فرصت که ‌دهی زدست

2 روز قبل خبرگزاری بسیج

ماهِ رمضان ماهى است که قرآنی نازل شد که راهنمای مردم و نشانه‏هاى هدایت و جدا‌کننده حق از باطل است.۱ ماه رمضان از راه رسیده و مؤمنین چون کودکانی که پس از مدتها مادر خود را دیده اند،در آغوشش آرام گرفتند.

کمک 4 میلیاردی امام خامنه‌ای به گلریزان ستاد دیه

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

رهبر معظم انقلاب به منظور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه کشور مبلغی معادل 4 میلیارد ریال اختصاص فرمودند.

درصورت ادامه اجرای سند2030 مجلس ورود جدی خواهد کرد

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

تلاشمان بر این است که خود وزارت آموزش و پرورش اجرای سند 2030 را در بخش‎های مختلف متوقف کند اما اگر روند اجرای این سند ادامه یابد حتما مجلس موضع جدی خواهد گرفت و از بستر نظارت خود ورود خواهد کرد.

‎FATFخطرناک‎تر از برجام است

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

ابوترابی گفت:با پذیرفتن و پیوستن به کنوانسیون FATF بر تحریم‎های ظالمانه‎ای کشورهای دیگر برای کشور ما وضع کردند در داخل صحه می‎گذاریم و در داخل نیز مجبور می‎شویم که آن تحریم‎ها را عملیاتی کنیم.

انقلابیون و مسائل پیش رو

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

انقلاب اسلامی از ابتدای ظهور خود در سپهر سیاست جهان دستور کار خاص خود را داشت. این دستور کار نه تابع شرق بود نه تابع غرب.

پوپولیست تلگرامی!

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

ارتباط و اتصال «خواست شخصی و باندی‌» به «خواست مردم» شگرد پوپولیستی یک سیاستمدار برای پیشبرد اهداف خاص با تمسک به فضای هیجانی است.

دولتی‌های کارنابلد و فرودگاه کازرون!

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

تا بوده، رسم بر این بوده که شغالان کمین‌کرده برای امنیت جمهوری اسلامی، کار خود را با دروغ، فضاسازی رسانه‌ای و عوض کردن جای شهید و جلاد، پیش ببرند.

تضمین‌هایی که باید بدهند!

3 روز قبل خبرگزاری بسیج

خروج آمریکا از برجام بعد از جنگ تجاری با اروپا و چین، در حقیقت اعلام جنگ اقتصادی با ایران بود و اروپایی‌ها برای اینکه جلوی تحریم‌های آمریکا بایستند، باید وارد یک نبرد تجاری دیگری البته به مراتب بزرگ‌تر شوند...