4 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط 6 و 7 مترو

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1009163
در سی و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش دو فوریت لایحه 4 هزار میلیارد تومانی اوراق مشارکت خط 6 و 7 مترو به تصویب رسید.


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، لایحه دوفوریتی 4 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت خط 6 و 7 مترو که امروز از سوی شهرداری تهران به شورا ارائه شده بود مورد بررسی قرار گرفت و محسن پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره این لایحه اظهار داشت: ما برای حل ترافیک و آلودگی هوا نیاز به توسعه خطوط مترو داریم و باید به مترو و حمل‌ونقل ریلی توجه ویژه‌ای شود. 

وی افزود: 4 هزار میلیارد تومان امکان اوراق مشارکت می‌تواند تأثیر بسزایی در توسعه حمل‌ونقل ریلی تهران داشته باشد. 

پورسیدآقایی بیان داشت: با توسعه خطوط 6 و 7 مترو می‌توان به مناطق جنوبی تهران خدمات بهتری را ارائه داد. 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: شهرداری یک طرح جامع در راستای کاهش ترافیک و آلودگی هوا دارد که یکی از آنها طرح جدید ترافیک است که یک فوریت آن در جلسه قبل به تصویب رسید.

وی افزود: در کنار آن طرح به دنبال افزایش و توسعه خطوط مترو نیز هستیم تا خدمات بهتری را بتوانیم ارائه دهیم. 

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه سیستم اتوبوسرانی نیز در آینده تقویت خواهد شد، گفت: وزارت کشور اعلام کرده است اگر تا هفته آینده مصوبه شورا در خصوص اوراق مشارکت به تصویب نرسد این موقعیت را از دست خواهند داد.

به گزارش فارس، در نهایت لایحه دو فوریتی 4 هزار میلیارد تومانی اوراق مشارکت خط 6 و 7 مترو که  امروز از سوی شهرداری به شورا ارائه شده بود با 13 رأی موافق و 7 رأی مخالف در صحن شورا به تصویب رسید.

انتهای پیام/

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 34
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:1009163

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار