اگر ترامپ از برجام خارج شود، آمریکا بازنده خواهد بود

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1021194
یک روزنامه آمریکایی در سرمقاله روز چهارشنبه خود نوشته در صورتی که ترامپ به تهدید‌های خود برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران عمل کند، این آمریکا است که بازنده بزرگ خواهد بود.


یک روزنامه آمریکایی در سرمقاله روز چهارشنبه خود نوشته در صورتی که ترامپ به تهدید‌های خود برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران عمل کند، این آمریکا است که بازنده بزرگ خواهد بود.

خبرگزاری فارس: روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله روز چهارشنبه خود نوشته در صورتی که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به تهدیدهایش برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته ای با ایران جامه عمل بپوشاند این آمریکا است که بازنده بزرگ خواهد بود.

واشنگتن پست با اشاره به بیانیه ترامپ بعد از تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران که در آن برای کنگره و متحدان اروپایی آمریکا جهت تغییر برجام ضرب الاجل تعیین کرده بود نوشته است: «برای مردی که اغلب مفتخرانه از توانایی هایش در عقد توافقات داد سخن سر می دهد، این حرکتی ناشیانه بود که می تواند ظرف چهار ماه دیگر، یک بحران غیرضرور کلید بزند.»

واشنگتن پست، شروطی که ترامپ برای قانونگذاران کنگره و کشور های اروپایی جهت اصلاح «نقائص» برجام- به زعم او- تعیین کرده را به منزله «بازنویسی یکجانبه» این توافق هسته ای توصیف کرده است.

در این سرمقاله آمده است: «در اصل، ترامپ به دنبال بازنویسی یکجانبه این توافق هسته ای است بدون اینکه دردسر مذاکره با ایران را بر خودش هموار کند.»

این روزنامه نوشته است: «لحن زورگویانه ای که او برای متحدان آمریکا نظیر بریتانیا، فرانسه و آلمان به کار برد تنها مقاومت صراحتاً ابزار شده آن ها برای بازگشایی توافق را تقویت خواهد کرد.»

واشنگتن پست تأکید می کند: «اگر آقای ترامپ تهدیداتش را عملی کند- که البته راهی هم برای انجام ندادن این کار باقی نگذاشته است- بازنده بزرگ ایالات متحده خواهد بود. دولت های اروپایی و همچنین روسیه و چین به احتمال قریب به یقین با اعمال مجدد تحریم ها همرهی نخواهند کرد. ایالات متحده از متحدانش جدا خواهد شد و حکومت ایران دلایل لازم برای از سرگیری فعالیت های هسته ای خود را خواهد داشت-این شکافی است که ترامپ مقصر آن خواهد بود.»
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 84
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1021194

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها