گرد و خاک در خوزستان 258 نفر را راهی بیمارستان کرد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1027756
قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از ظهر روز جمعه تا ساعت هشت صبح روز شنبه 258 نفر با عارضه تنگی نفس ناشی از وقوع پدیده گرد و خاک، به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه در استان مراجعه کردند.


گرد و خاک در خوزستان 258 نفر را راهی بیمارستان کردبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، خجسته حسین نژاد گفت: از این تعداد 18 نفر بستری در بخش، 9 نفر بستری ویژه ، 148 نفر سرپایی و 83 نفر بستری در اورژانس گزارش شده است.

وی ادامه داد: این تعداد به 38 مرکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در استان مراجعه کردند.

عباس نبوره، معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان نیز گفت: امروز صبح یک دانشجوی دختر با سابقه آسم در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اهواز دچار مشکل تنفسی و توسط نیروهای امدادی اورژانس به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد.

بالاترین میزان غلظت گرد و خاک در ساعت 9 صبح روز شنبه در سوسنگرد به ده هزار میکرو گرم بر متر مکعب (66برابر حد مجاز ) رسید و دیروز بالاترین غلظت گرد و خاک در اهواز 53 برابر حد مجاز اعلام شد.

ستاد مدیریت بحران خوزستان ادارات و دستگاههای اجرایی 13شهرستان استان را به دلیل این وضعیت جوی در روز شنبه تعطیل اعلام کرد.

بروز پدیده ریزگردها در خوزستان همچنین مدارس 17 شهرستان استان را در روز شنبه تعطیل کرده است.

بنابر گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان منشا گرد و خاک روز گذشته در شهرهای استان کانون های داخلی بود که با وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در ساعت فعال شد.

این منبع کانون ریزگردهای امروز شنبه خوزستان را خارجی (کانون گرد و خاک در عراق ) اعلام کرد.

شاخص مجاز ریزگردها و آلاینده ها 150 میگروگرم بر متر مکعب است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 56
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1027756

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

—>