گناه نابخشودنی از نگاه جهانگیری

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1056699
معاون اول رئیس جمهور گفت: ایران ظرفیت و پتانسیلی دارد که ملت ایران باید به آن اطمینان کنند که قادر است در این منطقه بحرانی سربلند از مسائل خارج شود. ناامید کردن مردم گناهی نا بخشودنی است.


معاون اول رئیس جمهور گفت: ایران ظرفیت و پتانسیلی دارد که ملت ایران باید به آن اطمینان کنند که قادر است در این منطقه بحرانی سربلند از مسائل خارج شود. ناامید کردن مردم گناهی نا بخشودنی است.

خبرگزاری تسنیم: جهانگیری در جلسه شورای عالی اداری با بیان اینکه مسائل اقتصادی و اجتماعی کشور ریشه در موضوع سیاست دارد تصریح کرد: ما باید با هم برادر باشیم، اصلاح طللب، اصولگرا و اعتدالی همه باید برای ارتقای ایران عزیز تلاش کنیم:

جهانگیری شب گذشته در جلسه شورای عالی اداری جشن پیروزی انقلاب را فرصتی برای یادآوری اهداف انقلاب، نقش امام راحل و حرکت مردم دانست و گفت: ملت ایران کار بزرگی انجام داده است، انقلاب ما در یکصد سال اخیر جزو مهمترین حوادث سیاسی دنیا بود و نباید آن ایام و آرمان ها فراموش شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در سال های گذشته انواع دسیسه ها و توطئه ها برای براندازی انقلاب از سوی قدرت های بزرگ بکار گرفته شد، اظهار داشت: ملت ما در این ۳۹ سال ایستادگی کردند و پای نظام و انقلاب خود با وجود همه ضعف ها و قوت ها ایستادند.

وی با بیان اینکه ما مدیران در پیشگاه خداوند و ملت باید بخاطر عملکردمان پاسخگو باشیم، گفت: اگر کوتاهی و قصور و غفلت مدیران باعث رنجش مردم شده است باید طلب بخشش کنیم. ما باید بدانیم بعد ازانتخابات باید برای خدمت کردن به مردم از یکدیگر سبقت بگیریم.

جهانگیری نقد و اعتراض را ثمره دموکراسی و مردم سالاری دانست و افزود: آنچه باید نگران بود این است که به جای نقد و انتقاد نفرت و خشونت در جامعه زیاد شود، زیرا این امر آینده کشور را به مخاطره می اندازد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: نفرت و خشونت وقتی ایجاد می شود که کشور نسبت به آینده خود بیم داشته باشد، اگرچه چالش های بسیاری از کم آبی، اشتغال، ریزگردها، آلودگی هوا تا مسائل مرتبط با صندوق های بازنشستگی وجود دارد، اما ما می توانیم این مسائل را با کمک یکدیگر حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه هرک شور و انقلابی به دنبال رفاه و زندگی شرافتمندانه برای ملت خود است و جمهوری اسلامی نیز این اهداف را برای خود در نظر گرفته است گفت: ما باید از اینکه رفاه مردم کاسته شده و زندگی شان دچار کاستی است ناخرسند باشیم و از این مسئله رنج می بریم.

جهانگیری با تحلیل شرایط منطقه و مواضع غیر معتدلانه رئیس جمهور آمریکا از هدف گذاری صهیونیست ها برای ضربه زدن به کشور خبر داد و گفت: با اطمینان و براساس تجربیات و مطالعات به ملت ایران عرض می کنم توان ایران برای عبور از چالش ها بیشتر از موانع است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: ایران ظرفیت و پتانسیلی دارد که ملت ایران باید به آن اطمینان کنند که قادر است در این منطقه بحرانی سربلند از مسائل خارج شود به طوری که حتی آمریکایی ها با این حجم از خصومت می دانند که برای حل بحران منطقه باید با ایران گفتگو کنند.

وی تاکید کرد: در این شرایط هرکس مردم را نسبت به آینده کشور نا امید کند گناه نابخشودنی کرده و باید طلب مغفرت کند.

جهانگیری با بیان اینکه مسائل اقتصادی و اجتماعی کشور ریشه در موضوع سیاست دارد تصریح کرد: ما باید با هم برادر باشیم، اصلاح طللب، اصولگرا و اعتدالی همه باید برای ارتقای ایران عزیز تلاش کنیم. کدام کشور در منطقه رهبری مثل رهبری ما دارد که در سال های انقلاب، دفاع مقدس و بعد از آن کارنامه ای به این درخشانی داشته است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: نمی توان هیچ کس و جریانی را که با نظام بوده اند، حصر کرد، گفت: دوران حصر سپری شده و باید با یکدیگر گفتگو کنیم، گفت وگو بین جریان های سیاسی و گفتگوی ملی بین اقوام.

وی ادامه داد: اقتصاد کشور امسال ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کرده که اندازه توان و ظرفیت آن است، اما بیکاری تجمیع شده از سال های قبل نیاز به تلاش بیشتری دارد. متاسفانه عده ای درباره دورانی که با وجود میلیارد ها دلار پول نفت آمار اشتغال ثابت ماند سکوت کردند، اما معترض جدی دولت در این دوره هستند.

جهانگیری در ادامه گفت: شیراز پایه و رشد شرکت های فناوری اطلاعات و فناوری ارتباطات و اطلاعات است و باید در این مسیر پیشگام باشد. همچنین با توجه به طرح دولت برای اختصاص وام ارزان قیمت برای توسعه روستایی برنامه ریزی جدی انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از ۴۰ میلیارد دلار در همین دوران پس از امضای برجام تفاهم نامه فاینانس با کشور های خارجی امضا شده است، گفت: امروز ما محدودیتی برای اختصاص سطح اعتباری نداریم.

وی با اشاره به اینکه دو قرارداد بین المللی در دوران انقلاب امضا شده است، یادآور شد: حتی یک نفر درباره قرارداد ۵۹۸ و نکات منفی آن صحبت نکرد، اما درباره برجام به جای اتکا به نقاط مثبت آن مدام انتقاد می کنند و دشمنان نیز همین موضوع را نظاره گر هستند.

جهانگیری مسائل استان فارس بویژه بی آبی منطقه را جدی توصیف کرد و در عین حال گفت: انتظار داریم مسئولان استان برای حل این معضل طرح و برنامه داشته باشند. ما در سطح ملی برنامه های آبخیزداری، آبخوان داری، کشت گلخانه ای را اجرا کرده ایم تا مصرف آب کنترل شود، اما اعتقاد من این است که برای حل بحران و آب منطقه مرکزی ایران راهی جز انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان وجود ندارد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای بافت های فرسوده و توسعه گردشگری گفت: دولت اصرار دارد تمام مراکز استان ها به شبکه ریلی کشور بپیوندد.

پیش از سخنان معاون اول رئیس جمهور استاندار، نماینده، ولی فقیه در استان و رییس مجمع نمایندگان استان فارس دیدگاه های خود را در خصوص مسائل استان ابراز کردند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 47
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1056699

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

—>