تایید کودک آزاری در خمینی شهر

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1094873
سلامت نیوز:ماجرای کودک 4 ساله ای که در یکی از پارک های خمینی شهر پتو پیچ شده رها شده بود زمانی در رسانه ها دست به دست شد که این کودک به بیمارستان منتقل شده بود. تصویر کودکی با سر و صورت کبود که حالا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود برای خیلی ها


سلامت نیوز:ماجرای کودک 4 ساله ای که در یکی از پارک های خمینی شهر پتو پیچ شده رها شده بود زمانی در رسانه ها دست به دست شد که این کودک به بیمارستان منتقل شده بود. تصویر کودکی با سر و صورت کبود که حالا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود برای خیلی ها آشنا است.

به گزارش سلامت نیوز، ایران نوشت: زهرا همان کودک 4ساله ای است که نیمه شب جمعه هفته گذشته در یکی از پارک های خمینی شهر با تماس یکی از شهروندان به بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی منتقل شد.


هویت و تابعیت این کودک تا به حال مشخص نشده است اما گمانه زنی ها حکایت از افغان بودن او دارد. دکتر «کیانوش جهانپور» مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از عمل جراحی شکستگی ران پای راست (اندام تحتانی) خبر می دهد و می گوید: «این کودک دچار آثار ضرب و شتم متعدد به سر، صورت و شکستگی ران سمت راست شده بود و به محض انتقال به بیمارستان اقدامات اولیه درمانی برای او آغاز شد.»


به گفته جهانپور حال عمومی زهرا هم اکنون خوب است: «با اطلاع شهروندان از آسیب این کودک مطلع شدیم اما تاکنون هویت او شناسایی نشده است. این کودک تاکنون یک بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و خوشبختانه عمل جراحی اش موفقیت آمیز بوده است. هم اکنون حال جسمی زهرا مساعد است و تحت مراقبت تیم پزشکی به سر می برد.» او بیان می کند:«در طول این چند روز تنها نام کودک مشخص شده و هنوز تابعیت آن معین نشده است. بهزیستی و دادگاه نیز به این مسأله ورود کرده اند که قرار است پس از اتمام دوره درمان با حکم دادگاه کودک به بهزیستی منتقل شود.» جهانپور می گوید: احتمال اینکه این کودک جزو اتباع غیرایرانی باشد وجود دارد. همچنین انجام مشاوره های مددکاری و روانشناسی نیز برای او آغاز شده و قرار است پس از پایان دوران درمان او معالجات و مشاوره های لازم به صورت جدی توسط سازمان بهزیستی انجام شود.


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه آثار جسمانی کودک نشان دهنده کودک آزاری و وارد شدن ضربات متعدد به بدن او است، می گوید: تاکنون گزارشی در خصوص آزار جنسی به این کودک اعلام نشده است.


لایحه حمایت از کودکان در حال ورود به صحن علنی مجلس


به اعتقاد فعالان حقوق کودک تنها با تصویب لایحه حمایت از کودکان می توان از بروز جرایم حوزه کودکان جلوگیری کرد. بنابراین تصویب این لایحه می تواند در حمایت از حقوق کودکان و کاهش جرایم مربوط به کودک آزاری مؤثر باشد. این در حالی است که بیش از یک دهه از تصویب لایحه حمایت از کودکان می گذرد و این لایحه هنوز در انتظار رأی اعتماد مجلسی ها به سر می برد. افزایش کودک آزاری، اعتیاد کودکان، کودکان کار و خیابان، بی سرپرست، بازمانده از تحصیل، بی تابعیت، کودکان بزهکار، کودکان متکدی و صدها آسیب دیگری که کودکان را تهدید می کند از عواملی هستند که این لایحه را در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار داده است.


به تازگی نیز معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از خارج شدن لایحه در کمیسیون حقوقی- قضایی مجلس و ورود به صحن علنی مجلس خبر داده است.«حبیب الله مسعودی فرید» معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره آخرین وضعیت لایحه حمایت از کودکان به ایسنا افزود: لایحه حمایت از حقوق کودکان می تواند در حوزه رسیدگی قضایی به کودک آزاری ها به ما کمک شایانی کند. خوشبختانه قوه قضائیه در این زمینه با سازمان بهزیستی همراهی زیادی کرده است.
او با اشاره به اینکه آخرین آمار مربوط به کودک آزاری در میان 44 هزار تماس برقرار شده با سامانه اورژانس اجتماعی در 6 ماه نخست امسال 3.5 درصد بوده است، گفت: این درصد نشان می دهد به لحاظ آماری، کودک آزاری کاهش داشته است اما این تماس ها نمی تواند تعداد واقعی کودک آزاری را نشان دهد.

ضرب و شتم کودک 4 ساله توسط برادرش

«مجتبی ناجی» معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان در گفت و گو با تسنیم با بیان اینکه این کودک توسط برادرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته است، گفت: در صورت عدم مراجعه والدین یا عدم صلاحیت واگذاری، زهرا در خانه های کودک بهزیستی که کودکان بدسرپرست یا بی سرپرست مجهول الهویه نگهداری می شوند، به شکل شبانه روزی پذیرش می شود. وی بیان کرد: بعد از اعزام کودک به شیرخوارگاه، در صورت مراجعه والدین یا بستگان وی به بهزیستی در صورت داشتن خانواده با کفایت، زهرا به خانواده اش بازگردانده می شود و در صورت عدم داشتن لیاقت و کفایت برای سرپرستی والدین، اگر بستگان درجه 2 کودک، صلاحیت و امکان نگهداری از زهرا را داشته باشند، کودک به آنها واگذار می شود و ماهانه مبلغی برای هزینه مراقبت و نگهداری به آنها داده می شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 132
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1094873

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>