آقای آخوندی! کم‌کاری و ایراد خودتان را به دوش مردم نیندازید/ عملکرد وزارت راه را قابل دفاع نمی‌دانیم

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1103592
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ما عملکردها و مجموعه‌های زیرمجموعه وزارت راه را عملکرد قابل دفاعی نمی‌دانیم.


محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ضمن ارزیابی خود نسبت به عملکرد وزارت راه و شهرسازی نسبت به بحران به وجود آمده در پی بارش برف، اظهارداشت: برخی مدیران ما هستند که هرکجا ضعفی نشان می‌دهند و نمی‌توانند کاری انجام دهند بلافاصله می‌گویند اعتبار و پول نداریم؛ در صورتی که این مسئولان در زمانی این مسئولیت را پذیرفتند که شرایط کشور را می‌دانستند. شرایط اقتصادی کشور همین است و شما در چنین وضعیتی این مسئولیت را پذیرفته‌اید. 

وی با بیان اینکه طبیعی است که ما در کشور بحران زلزله، برف و موارد دیگر را داریم لذا دستگاه‌های مربوطه باید آمادگی لازم را داشته باشند، افزود:  آنچه که ما متوجه شدیم این است که دستگاه‌های مربوطه می‌گفتند فکر نمی‌کردیم با این حجم از بارش برف روبرو شویم همچنین تجهیزات و امکانات‌مان در مجموع کم است و به لحاظ امکانات ضعیف هستیم.

رضایی کوچی در ادامه عنوان کرد: به نظر من هر دو بهانه ذکر شده از سوی مسئولان و دستگاه‌ها رد است و به هیچ عنوان قابل قبول نیست چرا که سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده بود که ما بارش برف در منطقه خواهیم داشت و باید در این راستا آمادگی می‌داشتند. همچنین باید تجهیزات و امکاناتی که می‌توانستند از تجهیزات بخش خصوصی و امکانات پیمانکاران استفاده کنند که این کار را نکردند که در این رابطه از نظر کمیسیون عمران مجلس ضعیف عمل کردند.

وی همچنین تصریح کرد: نهایتاً کوتاهی‌های ذکر شده از سوی دستگاه‌ها باعث نارضایتی و ناراحتی مردم شد البته اعتبارات بحران کشور را در قالب ماده 10 و 12 در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دادیم که اینها هم به موقع به دستگاه‌ها تخصیص نمی‌دهند و باعث شده است دستگاه‌ها از ظرفیت مالی پیش‌بینی شده استفاده نکنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد با اشاره به اینکه دستگاه‌ها، فرودگاه‌ها و سازمان راهداری کشور واقعاً در بحث بحران بسیار ضعیف عمل کردند، گفت: شهرداری تهران هم عملکرد بسیار ضعیفی در این زمینه داشت، بنده بلافاصله فردای روز بحران از آنها خواستم که از مردم عذرخواهی کنند و عنوان کردم که اگر واقعاً ضعیف عمل کردید از مردم پوزش بخواهید و قطعاً مردم عذرخواهی شما را می‌پذیرند اما اینکه بخواهید وظایف خود را به دوش مردم بیاندازید و بگویید مردم مقصر هستند و مردم همکاری نکردند و یا زنجیر چرخ نبستند این ظلم به مردم است. نواقص، کم‌کاری و ایراد خودتان و شرایط بی‌پولی‌تان را به دوش مردم نیندازید.

وی همچنین خاطرنشان کرد: انتقاد بنده این است که نظام ما اینقدر بیچاره نشده است که برای چند گریدل آنهم برای برف‌روبی گرفتار شود و نتواند تأمین مالی کند لذا در این رابطه دستگاه‌ها ضعیف عمل کردند.

رضایی ادامه داد: ما در قالب ماده 49 آئین‌نامه داخلی مجلس که مسئله‌ای پیش می‌آید گزارش نظارتی خود را تهیه کرده و به صحن علنی مجلس ارائه می‌دهیم در این رابطه هم به این نتیجه رسیدیم که دستگاه‌ها در این رابطه بسیار ضعیف عمل کردند و ما گزارش نظارتی‌مان را در این رابطه به صحن ارائه خواهیم داد تا بتوانیم این مشکلات را حل کنیم و اگر خلاء قانونی در این رابطه وجود دارد آن را برطرف کنیم.

وی در خاتمه گفت: ما عملکردها و مجموعه‌های زیرمجموعه وزارت راه را عملکرد قابل دفاعی نمی‌دانیم اما هنوز استیضاح وزیر راه را به ما ارائه نکرده‌اند.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 27
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:1103592

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار