مجلس مخالف صدرو کارت اشتغال

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1116515
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد نماینده تهران بندی از لایحه بودجه ۹۷ را حذف کردند که در این بند صدور کارت اشتغال پیش بینی شده بود.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد نماینده تهران بندی از لایحه بودجه ۹۷ را حذف کردند که در این بند صدور کارت اشتغال پیش بینی شده بود.

خبرگزاری تسنیم: در جلسه علنی امروز مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷ نمایندگان در بخش درآمدی بند الحاقی دو تبصره ۱۸ را مورد بررسی قرار دادند. این بند مخالف ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه بود که برای تصویب به رای دو -سوم نمایندگان احتیاج داشت که نمایندگان با ۷۶ رای موافق، ۱۰۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر در مجلس با اصل این بند مخالفت کردند.


در ادامه فاطمه حسینی نماینده تهران پیشنهاد حذف این بند را مطرح کرد که نمایندگان با ۱۵۰ رای موافق، ۳۹ رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد موافقت کرده و این بند را حذف کردند.

در این بند آمده است: اعتبار مورد نیاز برای صدور کارت اشتغال تا سقف یکصد میلیارد ریال از محل درآمد های شرکت های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین می شود.

دهقان نماینده طرقبه در مخالفت با حذف این بند توضیح داد: این بند برای شفافیت در برنامه ریزی دولت جهت ایجاد اشتغال است تا برای بیکاران کارت اشتغال صادر شود همچنین از اشتغال بازنشستگان و دو شغله بودن افراد جلوگیری به عمل آید.

فریودن احمدی نماینده زنجان نیز در موافقت با حذف این بند گفت: این کارت بیکاری و نه اشتغال است این کار تنها عوام فریبی بوده این حرکات پوپولیستی مایه سرشکستگی قانونگذری است و تنها ضد بهره وری و ضد ایجاد اشتغال است و دردی را دوا نمی کند.

پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه نیز ضمن بیان مخالفت دولت با وجود دچنین پیشنهادی گفت: این بند تنها باعث ایجاد بروکراسی و توقع عمومی می شود که نمی تواند گره ای رانیز باز کند.

همچنین نمایندگان جزء دو بند الف. تبصره ۱۸ را نیز به تصویب رساندند که به موجب آن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اجازه داه می شود از طریق بانک های عامل معادل منابع موضوع بند الف. و جزء یک این بند را برای طرح های توسعه تولید و اشتغال اعطا کند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 63
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1116515

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>