بحران سیاسی در آفریقای جنوبی/حمله نیروهای پلیس به نزدیکان رئیس‌جمهور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1118179
یک روز پس از مهلت 48 ساعته حزب حاکم آفریقای جنوبی برای کناره‌گیری رئیس‌جمهور روز چهارشنبه پلیس به خانه نزدیکان یاکوب زومبا حمله کرد.


بحران سیاسی در آفریقای جنوبی؛ حمله نیروهای پلیس به نزدیکان رئیس جمهوربه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پلیس آفریقای جنوبی روز چهارشنبه به خانه تجار نزدیک به رئیس جمهور این کشور حمله کرد تا آنها را بازداشت کند.


بنا به گزارش رویترز، «خانواده گوپتاس» متهم است که از ارتباط خود با رئیس جمهور برای برنده شدن در مناقصه های دولتی و اعمال نفوذ بر اعضای دولت سوء استفاده کرده است.

روز چهارشنبه شمار زیادی از یگان ویژه پلیس آفریقای جنوبی خیابانهای منتهی به خانه «خانواده گوپتاس» در ژوهانسبورگ را بستند؛ یک مقام پلیس در گفتگو با رویترز گفته «این صحنه جنایی است».


«خانواده گوپتاس» تاجران ثروتمند هندی الاصلی در آفریقای جنوبی هستند که روابط نزدیکی با «یاکوب زومبا» رئیس جمهور این کشور دارند.


اقدام پلیس آفریقای جنوبی به بازداشت نزدیکان رئیس جمهور یک روز پس از آ ن صورت می گیرد که حزب حاکم « کنگره ملی آفریقا» (ANC) به علت رسوایی فساد مالی «یاکوب زومبا»به وی دستور داده تا ظرف 48 ساعت به صورت «شرافتمندانه» از سمت خود کناره گیری کند.

«یاکوب زومبا» و «خانواده گوپتاس» هر گونه ارتکاب جرمی را رد کرده اند.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 33
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1118179

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

—>