مشاور امنیت ملی عراق: هماهنگی‌های امنیتی با ایران، روسیه و سوریه ادامه دارد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1118389
مشاور امنیت ملی عراق و رئیس هیأت «الحشد الشعبی» از تداوم هماهنگی‌های امنیتی بغداد با تهران، مسکو و دمشق خبر داد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق و رئیس هیأت «الحشد الشعبی» این کشور، تاکید کرد که عراق پس از پیروزی بر تروریسم، جایگاه تاریخی خود را به دست آورد.

وی طی یک کنفرانس خبری در کربلای معلی در حاشیه یک همایش درباره ضرورت گفت وگو، اظهار داشت: عراق پس از پیروزی بر تروریسم، جایگاه جدیدی یافت و جایگاه تاریخی خود در میان کشورها را بار دیگر به دست آورد و به احترام و تقدیر بالایی دست یافت.

فیاض درباره قانون الحشد گفت: اجرای این قانون حقوق این بخش از نیروهای عراقی را حفظ خواهد کرد و موجب تقویت حضور آن به عنوان یک نیروی نظامی تحت فرمان فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور خواهد شد.

مشاور امنیت ملی عراق افزود: هیأت الحشد به حفظ جایگاه دولت و قرار داشتن اسلحه تحت کنترل آن پایبند است و این امر هدف هر انسانی است که بخواهد دولتی بر اساس اصولی درست برپا شود. 

وی افزود: تعامل عراق با کشورهای جهان در زمینه های نظامی دارای ابعاد مختلف است و حضور کارشناسان و مستشاران با عناوین مختلف با توافق دولت و طرف های بین المللی بوده و آینده بقای آنها در عراق منوط به خواست بغداد است.

فیاض تاکید کرد: ما از طریق مرکز هماهنگی امنیتی که عراق، جمهوری اسلامی ایران، روسیه و سوریه در آن حضور دارند، هماهنگی زیادی داریم و این مرکز به شکل فعال، اطلاعاتی را برای حفظ امنیت و همکاری های اطلاعاتی و امنیتی میان 4 کشور تدوین می کند.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق پیش از این درباره مرکز هماهنگی میان تهران، مسکو، دمشق و بغداد گفته بود: این مرکز هماهنگی به منظور مقابله با تروریسمی که کشورها و و ملت های ما را تهدید می کند، تشکیل شده است و ادامه همکاری میان عراق، ایران، روسیه و سوریه برای مقابله با خطر تروریسم طبیعی است و همکاری میان این چهار کشور در زمینه مبارزه با تروریسم به نفع همه است.

 

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 24
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:1118389

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>