راه اندازی ۲۳ پروژه مشترک در سطح ملی میان دانشگاه علم و صنعت و آلمان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1118606
رئیس دانشگاه علم و صنعت از راه اندازی ۲۳ پروژه مشترک در سطح ملی میان این دانشگاه و کشور آلمان خبر داد.


راه اندازی ۲۳ پروژه مشترک در سطح ملی میان دانشگاه علم و صنعت و آلمانبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در نشست خبری روز علم ایران و آلمان که در حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، گفت: این دانشگاه هشتم و نهم اسفند ماه سال جدید میزبان مراسم روز علم ایران و آلمان است که این برنامه با هماهنگی وزارت علوم کشورمان و آلمان برگزار می شود.

وی ادامه داد: دانشگاه علم و صنعت متولی ارتباط با کشور آلمان است و بنابراین این مسئولیت به این دانشگاه داده شده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: قرار است در این جلسه 60 مسئول نهادهای پژوهشی دانشگاه های ایرانی و 50 دانشگاه از سراسر ایران  با   آلمان همکاری داشته باشند و همچنین قرار است برخی پروژه های میان این 2 کشور مورد بررسی و تبادل قرار بگیرد.

برخورداری افزود: در این جلسه که میان 2 کشور برگزار می شود، قرار است یک صندوق مشترک پژوهشی برای انجام حمایت از کارهای پژوهشی میان 2 کشور راه اندازی شود.

وی اظهار کرد: در واقع این نشست در پی مذاکرات مستمر میان وزارت علوم کشورمان با کشور آلمان انجام شده و در حقیقت برنامه های مهمی از نظر کارهای پژوهشی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: در واقع این همکاری نقشه راهی میان ارتباطات بین المللی میان 2 کشور است و همچنین بحث های مهمی در این نشست از قبیل حمل و نقل، انرژی، باستان شناسی و حوزه های پزشکی مورد بحث و تبادل قرار می گیرد.

برخورداری گفت: در کنار این نشست جلسات کاری وزرای علوم ایران با کشور آلمان در زمینه اعزام دانشجو و فرصت های مطالعاتی میان 2کشور برای گسترش کارهای آموزشی انجام می شود.

وی در خصوص صندوق مشترک میان 2 کشور گفت: قرار است در این صندوق مشترک حدود 400 هزار یورو از طرف ایران و 400 هزار یورو از کشور آلمان در این صندوق برای همکاری های فی ما بین در نظر گرفته شود.

برخورداری افزود: حدود 6 ماه پیش از طرف وزارت علوم ایران و آلمان 23 پروژه در سطح ملی برنامه ریزی و تعریف شده است، در واقع این نشست می تواند همکاری های بین المللی را میان 2 کشور گسترش دهد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت از ایجاد دفتری در آلمان خبر داد و گفت: ما دفتری در آلمان برای کارهای بین المللی میان 2 کشور اجاره کرده ایم تا از این طریق بتوانیم گسترش کارهای بین المللی را به اجرا دربیاوریم.

برخورداری از دوره های مشترک میان این دانشگاه و دانشگاه فرانسه خبر داد و گفت: ما همچنین دوره های مشترکی میان کشور فرانسه و دانشگاه علم و صنعت داریم که قرار است دانشجویان بخشی از واحدهای درسی خود را در این دانشگاه و بخشی دیگر را در کشور فرانسه پاس کنند.

وی در خصوص بودجه این دانشگاه گفت: باید با شرایط دشوار بسازیم، یعنی اینکه نباید به دلیل نبود بودجه کارهای خود را متوقف و یا عملیاتی نکنیم و لازم هم نیست بودجه را دولت به ما بدهد، باید بخشی از آن را خودمان برای کارهای دانشگاهی پرداخت کنیم.

برخورداری یادآور شد: در حال حاضر این دانشگاه حدود 100 دانشجو خارجی دارد و امیدواریم روابط گسترش بین الملل در دانشگاه بهتر شود.

گفتنی است؛ در روز یازدهم اسفند ماه دانشجویان پزشکی دانشگاه اصفهان با همکاری وزارت بهداشت جلسه ای با وزرای علوم کشور آلمان داشته باشد.

انتهای پیام/

گسترش همکاری های دانشگاه علم و صنعت و آلمان
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 28
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1118606

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>