بخشی از بودجه قرآنی امسال تحقق می‌یابد/ پیگیری برای تخصیص 50 درصد اعتبارات سال جاری

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1118800
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه با وجود گذشت بیش از 10 ماه از سال تاکنون ریالی از بودجه قرآنی سال 96 محقق نشده است، گفت: با توافقی که با مسؤولان دولتی داشتیم مقرر شد بخشی از بودجه قرآنی تا پایان سال تخصیص پیدا کند.


حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به عدم تحقق بودجه قرآنی سال 1396 تاکنون، اظهار داشت: با وجود وعده های مسئولان برای تخصیص اعتبارات قرآنی سال 1396 تا اوایل سال اما اکنون با وجود گذشت بیش از 10 ماه از سال ریالی از بودجه قرآنی محقق نشده است.

وی از پیگیری برای تخصیص بخشی از اعتبارات قرآنی سال جاری خبر داد و افزود: وقتی آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور افزایش اعتبارات قرآنی سال آینده را دادند و این اعتبارات از 40 به 100 میلیارد تومان افزایش یافت، مقرر شد بر اساس دستور مسؤولان دولتی بخشی از بودجه قرآنی امسال هم تحقق یابد.

حجت الاسلام پژمانفر با بیان اینکه دستور تخصیص بخشی از اعتبارات قرآنی سال 1396 را گرفته ایم، گفت: پس از نامه ای که به رئیس سازمان برنامه و بودجه دادم، پیگیری بودجه سال جاری هم داشتم و ما در مجلس سعی داریم 40 تا 50 درصد از بودجه قرآنی امسال را محقق سازیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیا اینکه بودجه قرانی امسال 100 میلیارد تومان مصوب شده است، افزود: با وجود تخصیص 85 درصد این بودجه به دلیل کمبود اعتبارات و قرارگیری بودجه قرآنی در ردیف های فرعی، خزانه بودجه قرآنی تخصیص پیدا کرده را محقق نمی کند بر همین اساس باید تا اواسط اسفندماه صبر کرد تا بودجه های بخش های اصلی تخصیص یابد و بعد از آن بودجه قرآنی را تحقق بخشیم.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 39
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:1118800

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار