هیچ امکانی برای مذاکره مجدد پیرامون برجام و افزودن الحاقیه به آن، وجود ندارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1118802
معاون سیاسی وزارت امور خارجه، گفت: تعاملات دیگران با آمریکایی برای ما اهمیتی ندارد، موضع ما روشن است. برجام بدون یک کلمه کم و یک کلمه زیاد باید اجرا شود و هیچ امکانی برای مذاکره مجدد، اصلاح یا الحاقیه به برجام وجود ندارد.


.//////به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، امروز (چهارشنبه)، موضوع مذاکرات با «سرگئی ریابکوف» همتای روس را خود را «برجام و تحولات ناشی از سیاست های آمریکا» عنوان کرد و گفت: تعاملات دیگران با آمریکایی برای ما اهمیتی ندارد، موضع ما روشن است. برجام بدون یک کلمه کم و یک کلمه زیاد باید اجرا شود و هیچ امکانی برای مذاکره مجدد، اصلاح یا الحاقیه به برجام وجود ندارد.

عراقچی تاکید کرد: هیچ امکانی برای باز شدن مذاکره، مذاکره مجدد، اصلاح برجام و یا الحاقیه به برجام و هر تعبیری که به کار می برند وجود ندارد.

وی تصریح کرد: برجام یک تعهد روشن بین المللی برای همه کشورهایی است که در آن مشارکت دارند و این تعهد توسط شورای امنیت تبدیل به یک تعهد بین المللی شده است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه، گفت: همه موظف هستند تعهدات خود را اجرا کنند و اگر اجرا نکنند به ناچار باید تبعات تصمیمی را که خواهند گرفت، بپذیرند.

عراقچی خاطرنشان کرد: روسیه همواره از حامیان جدی برجام بوده، هم در طول مذاکرات کمک زیای کرده و هم بعد از اجرایی شدن آن حامی توافق بوده است . ما امیدواریم با رایزنی هایی که بین دو طرف در سطوح مختلف در جریان است، بتوانیم منافع هر دو کشور را به نحو احسن در چند ماه آینده تامین کنیم.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 27
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1118802

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار