مقدمه رسیدن به دانشگاه تمدن ساز از دیدگاه سردار غیب پرور

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1119544
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مقدمه رسیدن به دانشگاه تمدن ساز و انسان‌ساز یک روند پژوهشی به معنای آسیب شناسی است.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مقدمه رسیدن به دانشگاه تمدن ساز و انسان‌ساز یک روند پژوهشی به معنای آسیب شناسی است.

خبرگزاری تسنیم: سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (چهارشنبه ۲۵ بهمن) در اجتماع بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی و مراسم معارفه رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در مجتمع دانشگاهی ولیعصر واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد، گفت: ما وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شده ایم که این عدد در معارف ما نشان از پختگی دارد لذا کمتر توقع عقب افتادگی در آن وجود دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی برکات زایادی برای کشورمان و جهان بشیریت داشته است لذا برای این انقلاب مردم فداکاری و جانفشانی زیادی کرده اند.

سردار غیب پرور خاطر نشان کرد: هم در زمان امام خمینی (ره) و هم در دوران رهبری مقام معظم رهبری مردم همواره پای انقلاب بوده اند که یکی از نشانه های آن همین راهپیمایی ۲۲ بهمن بود؛ این که مقام معظم رهبری فرمودند: ۲۲ بهمن امسال تماشایی خواهد شد از سر حکمت فرمودند: همچنین در صحنه های دیگری مانند ۸ سال دفاع دیدیم که مردم پای انقلاب ایستادند و ۱۰ ها هزار شهید را تقدیم کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: گاهی متدینین و انقلابی ها فکر می کردند اگر صحنه دیگری مانند جنگ پیش بیایید کسی پای کار نخواهد آمد، اما دیدیم که ۲ هزار کیلومتر آن طرف تر جوانان این انقلاب نشان دادند که پای انقلاب استوار ایستاده اند.

وی افزود: هر جای که انقلاب اقتضاء کرده است مردم هزینه داده اند لذا این انقلاب به فضل خدا خواهد ماند و شرط حفظ آن انقلابی ماندن ما است، اگر زمانی سست شدیم و غفلت کردیم دشمن ما را به کلام معصوم با لگد بیدار خواهد کرد.

سردار غیب پرور عنوان کرد: انقلابی بودن باید معنا بشود و چه کنیم که انقلابی بمانیم انقلابی بودن در یک نگاه کلی دوجهی است که یک وجه متوجه خود ما است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امام و رهبر انقلاب اسلامی همه چیز خود را پای انقلاب گذاشتند و تکلیف شهدا نیز مشخص است لذا حجت بر ما تمام شده است؛ حالا اگر ما از جهاد وانقلابی گری دور بشویم فاتحه خود را باید بخوانیم.

وی تصریح کرد:مقام معظم رهبری فرمودند: جهاد کبیر، چون یک زمانی جهاد نظامی بود، اما دشمن در حال حاضر دزدیدن عالمان و دانشمندان ما هستند و دانشگاه های ما را به سمت سکولار شدن می بردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ما از یک سال و نیم پیش بحث اعتلای بسیج را طبق بیانات مقام معظم رهبری طرح کردیم و به این رسیدم که باید یک نگاه تحولی دائم دایر بشود. اگر قائل به این هستیم که انقلاب یک موجود زنده و پویا است و نیاز به اکسیژن دارد انقلابی بودن و تحول خواهی اکسیژن آن است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: مقدمه رسیدن به دانشگاه تمدن ساز و انسان ساز یک روند پژوهشی به معنای آسیب شناسی است. مگر ما نمی گوییم در گام دولت سازی هستیم و باید زودتر از آن عبور کنیم و به سمت جامعه سازی حرکت کنیم پس نیاز به این اقدام داریم.

سردار غیب پرور با اشاره به دیداری که با مقام معطم رهبری داشت عنوان کرد: من به مقام معظم رهبری گفتم ما ایده و طرح کم نداریم مشکل ما این است که لوازم اجرای طرح را خوب نمی بینیم و اقدام عملیاتی آن را نمی بینیم اگر می خواهیم باید دانشگاه آزاد اسلامی به موتور محرک انقلاب تبدیل شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: بعضی مواقع انسان جلوه های را در دانشگاه می بیند، تعجب می کند که آیا تبلیغ سکولاریسم برای انقلاب اسلامی است یا گاهی عرصه را آنقدر به استاد انقلابی ما تنگ می کنند که او نمی تواند کاری بکند.

وی گفت: دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاه باید کشنده و لوکوموتیو انقلاب باشند وقتی ما ۵ میلیون دانشجو داریم اول از همه در مقابل دین آن ها مسئولیت داریم و بعد از آن است که در مقابل علمش مسئولیم. زمانی علم نور خواهد شد که همراه دین باشد علم بی دین نور که نیست بلکه باعث جهنمی شدن انسان خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ما امیدوارم که شاهد یک گام تحولی و بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی باشیم که الگو دیگر دانشگاه ها باشد.

وی با اشاره به بازدید دیروز خود از دانشگاه امام حسین گفت: در دانشگاه امام حسین (ع) و دانشگاه امام صادق (ع) و مجموعه های در قم در مورد علوم انسانی کار های خوبی انجام شده است که باید آن ها را جمع بندی کنیم تا آن گام تحولی را برداریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان عنوان کرد: باید به جد باید مراقب نفوذ فرهنگی باشیم، در نفود فرهنگی تفاوتی میان استاد و دانشجو نیست مقابله با نفوذ فرهنگی وظیفه دانشگاه ها است.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 18
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1119544

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>