آمادگی دانشکده‌های روانشناسی برای حل مشکلات جامعه

منبع : تابناک کد خبر: 1120017


رؤسای دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه های سراسر کشور طی بیانیه ای بر مسئولیت این دانشکده ها در برابر مشکلات اجتماعی جامعه تاکید و خواستار ورود دانشگاه ها برای ارائه راهکار و حل این معضلات شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، در گردهمایی رؤسای دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه های سراسر کشور که مدیرانی از دانشگاه های شیراز، اصفهان، اهواز، بیرجند، الزهراء، علامه طباطبائی، شهید بهشتی و خوارزمی و اعضای هیأت رئیسه و مدیران گروه های آموزشی دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران حضور داشتند، براساس مصوبات نشست قبلی مقرر شد که دبیرخانه دائمی رؤسای دانشکده ها در دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران تشکیل و قبل از برگزاری نشست ها، هماهنگی برای تعیین دستور جلسه و سایر فعالیت های مشترک پیگیری لازم انجام گیرد.

در این گردهمایی برمواردی در قالب بیانیه نهایی تاکید شد که به شرح ذیل آمده است:

۱- به منظور بررسی و ارزیابی موضوعات و مسائل مطرح شده در نشست رؤسای دانشکده ها، تاکید گردید که کمیته های مختلفی مانند کمیته اخلاق، پژوهش، مستندسازی و... شکل گیرد. در این زمینه مقرر شد اعضا نظرات و دیدگاه های خود را به دبیرخانه ارائه دهند تا جمع بندی صورت گیرد.

۲- با توجه به رسالت و مأموریت های دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه های کشور در قبال مسائل و مشکلات جامعه مانند مشکلات عاطفی، رفتاری و روان شناختی، اعضا آمادگی کامل دانشگاه ها را برای کمک به حل مسائل اجتماعی اعلام کردند. در این رابطه مقرر شد که بسته های خدماتی و تخصصی توسط دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی در سطح کشور تهیه شود.

۳- ارتباط با سازمان ها و نهادهای تخصصی مرتبط به ویژه وزارت خانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری مورد تاکید قرار گرفت. اعضای نشست خواستار مشارکت هدفمند و نهادینه شده و چاره جویی نظام مشخص برای ارتباط و تعامل با سازمان ها در سطح گسترده بوده و مجدانه از مسئولین وزارتخانه های ذیربط درخواست شود از ظرفیت و توانایی دانشگاه ها و مرکز آموزش عالی در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه علمی و اجرایی کشور استفاده کنند. ارتباط با مدارس و حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های علوم تربیتی و روان شناسی در مرکز آموزشی به مساعدت بیشتر مسئولین نیاز دارد. ضمناً مقرر شد در برخی از نشست ها و گردهمایی دانشکده ها از مسئولین دعوت به عمل آید.

۴- با توجه به مفاد بیانیه دانشگاه شیراز، اعضای نشست بر موضوع جدایی ناپذیری رشته های روان شناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاکید کردند. در این نشست با توجه به فعالیت های مختلفی که در سطح دانشگاه ها و سازمان نظام روان شناسی و مشاوره صورت گرفته است، حمایت کامل خود را از خواسته بحق روان شناسان را اعلام کردند.

۵- با توجه به نقش شورای تحول علوم انسانی شورای انقلاب فرهنگی در بازنگری برنامه های درسی رشته های روان شناسی و علوم تربیتی روی ارتباط و تعامل هدفمند با دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی و اخذ نظرات و دیدگاه های و کارشناسی و تخصصی از آنها مورد تاکید قرار گرفت. بازنگری روی اعضای شورای تحول و استفاده از ظرفیت همه دانشگاه ها ضروری است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:1120017

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>