جنگ ارزی و رویکرد آخرالزمانی یهودیت صهیونیستی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1126381
در صد و نوزدهمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی، «دکتر حسن عباسی» موضوع «جنگ ارزی ورویکرد آخرالزمانی یهودیت صهیونیستی» را مورد بررسی قرار داد.


جنگ ارزی و رویکرد آخرالزمانی یهودیت صهیونیستیبه گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از روابط عمومی در مقدّمه این نشست سردبیر ماهنامه موعود با بیان تأثیر اعمال انسان بر روح او، تنها راه نجات انسان در فتن و بلایای آخرالزّمان از شیطان و نفس امّاره را، پناه آوردن به ملجأ عالم و قلب هستی، حضرت صاحب الزّمان، ارواحنا له الفداء، دانستند.

اسماعیل شفیعی سروستانی در ابتدای سخنانش انسان را تنها موجود دو ساحتی (یعنی دارای روح و جسم) معرفی کرد که از سویی متصل به عالم مادّی و از سوی دیگر مایل به عالم معنوی و روحانی است.
 
وی با بیان اینکه به استناد روایات هر موجودی قلبی دارد، قلب زمین و هدایتگر انسان به سوی آسمان را «کعبه» معرفی کرد و افزود: اگر چشم دل باز باشد، کعبه را خواهد دید که در آسمان ها ادامه می یابد و موجودات روحانی در مراتب بالا و در هر آسمان، به دور آن طواف می کنند و صورت باطنی آن در آسمان چهارم، «بیت العتیق» است؛ بنابراین موجود عالم دانی با سجده به سوی کعبه و متصل شدن به این عوالم نورانی، به نورانیت نزدیک می شود و هر چه تداوم قرب به این نورانیت بیشتر باشد، میزان نورانیت بالاتر می رود تا جایی که تمام ویژگی های نور را به خود می گیرد.

سروستانی با تبیین این عبارت افزود: که حتّی نورانیتی که از طریق کعبه به سجده کنندگان آستانش می رسد از طریق و مسیر حضرت باب الله، حضرت مهدی (عج) است؛ بنابراین با قطع ارتباط یا کم شدن ارتباط با او، فرد از بهره های معنوی محروم می شود.
 
وی چنین موضوعی را «بی قلب» شدن انسان ها معرفی کرد و از بین رفتن قلب که به علّت گناهان ایجاد می شود و مهم ترین و بزرگترین بلایی که بر سر انسان امروز آمده است را «آلودگی قلب او» دانست. گفت: قلب درون، بر اساس روایات معصومان (ع) دارای چشم و گوش و صاحب قوّه ی اندیشیدن است. تا وقتی این قوا نیرومند نشوند فرد نمی تواند جسم خود را در راه معرفت و ایمان به خداوند به کار بگیرد. مرگ قلب و روح، از مسیر جسم اتفاق می افتد. یعنی با آلوده کردن جسم (که ظرف روح است)، روح هم آلوده می شود.

سروستانی با بیان این نکته، هشدار دادند که شیطان و جنودش، نمی خواهند از سرزمین اسلامی و ملّت مسلمان چیزی باقی بماند. تأکید کرد: در فضایی که اهل ولایت زندگی می کنند، مجال باز برای گستاخی تمام عیار ابلیس و جنودش وجود ندارد؛ حتّی به اندازه یک نماز معمولی یک انسان شلخته. آنانی که در مجامع مخفی ایلومیناتی و دیگر مجامع مخفی نشسته اند و طالب تأسیس حکومت جهانی یهودیان هستند، می دانند در میان همین سرزمین مردم و مردانی هستند که با رویکرد معنوی شان به عالم حقیقی، مزاحم مسیر آنانند و می بایست بساط آنان هر چه زودتر برچیده شود و تا انسانی بر استان نورانی کعبه سجده می آورد مجال عمل ابلیس محقّق نمی شود.

مدیر مسئول مجله ی موعود راه ورود شیطان به قلب انسان را آلوده کردن جسم و جان او به نجاسات فیزیکی و متافیزیکی گفت:از جمله لقمه ی ناپاک، مال ناثواب و روابط جنسی حرام. امید است که انسان با توسل به ساحت قلب عالم امکان، شاهراهی برای اتصال دائمی به نورانیت بیابد؛ ان شاء الله.
جنگ ارزی راه افتاده است
پس از صحبت های شفیعی سروستانی، حسن عباسی در موضوع «جنگ ارزی و آخرالزّمان» با اشاره به گران شدن قیمت دلار، به سخن مقام رهبری اشاره کرد و گفت: اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشور های دگر را نیز نجات داده و برای آن ها الگو خواهند شد.

عباسی با اشاره به جادوی پولی و مالی دلار ادامه داد: بین جنگ سخت و جنگ نرم (فرهنگی و فکری)، جنگ اقتصادی وجود دارد و مهم ترین جنگ اقتصادی جنگ بیکاری است. استراتژیست های جنگ اقتصادی در دنیا بر این نظر استوارند که برای از بین بردن یک کشور، کافی است پول این کشور را ضعیف کنید و از بین ببرید. از آنجایی که «ایران» در عرصه ی جنگ سخت قوی عمل می کند، دشمنان تصمیم گرفتند که ضعیف ترین قسمت ایران که همان پول اوست، بزنند. تصمیم گیران نظام مالی ایران غالبا فراورده های دانشگاه های خارج از مرز ها و حاصل و نتایج دانش آنان نشخوار مطالب آنان است و نیروی انقلابی، نتوانسته است روش جدید و نوینی را برای نظام ما پیش بینی کند؛ بنابراین این مسئله به ضعف کشور بدل شده است.

عباسی با ابراز نگرانی درباره اینکه در سال ۹۵ مراجع بیش از ۶۰ بار درباره ربوی بودن بانک های ایران هشدار داد: امّا هرگز پاسخی از سوی مسئولان دریافت نکردند،
 
همچنین از حاضران نشست پرسید: چگونه در طی این چندین و چند قرن از خاخام ها، نظام ربوی به سرزمین اسلامی راه یافته است؟
 
رئیس اندیشکده ی «یقین» پس از این به بیان تاریخچه ی تشکیل بانک پرداخت و بیان کرد: چگونه یهودیان در «ونیز» بر صندلی هایی می نشستند و به مردم ربا می دادند. به این میز های مخصوص، «بانک» می گفتند. کم کم با افزایش سرمایه یهودیان علی الخصوص خاندان «مدیچی»، میز ها به ساختمان ها تبدیل می شود و آنگاه از شهر ونیز به «فلورانس» می روند و در سرتاسر اروپا شعبه های بانک ایجاد کردند و در نهایت خزانه دار پاپ شدند.
 
استراتژیست سیاسی کشورمان با توضیح مشروحی درباره خاندان مدیچی و به قدرت رسیدن آن ها و پس از آن، روی دادن جنگ مذهبی به مدّت ۳۰ سال در اروپا، اعلام کردند که آنان پس از این جنگ ها، خود را مسیحی جا زدند و پس از ایجاد نظام ربوی در جامعه مسیحیت، شروع به نفوذ در دین کردند و به جایی رسیدند که می توانستند در انتخاب پاپ دخالت کردند. نفوذ آنان به جایی می رسد که دو نفر از نوادگان مدیچی یهودی، پاپ و پس از نفوذ به پاپ، به حاکمان ایتالیا مبدل می شوند. در همان زمان دستور می دهند که «ماکیاولی» کتابی درباره حاکمیت و سیاست جدا از دین بنویسند و بدین ترتیب ماکیاولیسم نیز ایجاد شد.
 
عباسی تمام این جریانات تاریخی را برای رسیدن به نظریه «جدایی دین از اقتصاد و معیشت» دانست و گفت:  تئوری «جدایی دین از سیاست» برنامه آینده یهودیان برای تمامی سرزمین های اسلامی و دین مدار است.

عباسی آغاز جنگ ارزی را به سال ۱۹۷۱ م. بازگرداند و افزود: در سال ۱۹۷۱ م. ارتباط بین دلار و طلا توسط مهمترین سخنرانی اقتصادی جهان که توسط نیکسون انجام شد، قطع می شود. تورم آمریکا در سال ۲۰۱۳ م. ۴۰۰% بوده است و اقتصاددانان آمریکا از جمله مایک ملونی، اعلام می کنند که هر کشوری که دلار آمریکا را مبنای معاملات خود قرار دهد، مقداری از این تورم را جذب می کند و در نتیجه تورم آمریکا یک رقمی می شود. بدین ترتیب در صورتی که مبنا بودن دلار در معاملات در جهان حذف شود، آمریکا حتما سقوط می کند. حال باید پرسید در حالی که مقام معظم رهبری تاکید دارند که «سروری و آقایی دلار» را از بین ببرند، چرا مسئولان ما نمی گذارند مبنای معاملات تغییر یابد؟»
 
عباسی ادامه داد: از ۱۹۷۱ م. تا الان پول پشتوانه طلا ندارد و اسکناس چاپ کردن بدون پشتوانه، که ظاهرا برای آمریکا سود آور بود، الگوی دیگر کشور ها شد و همه جا در جهان شروع کردند به تبعیت از آمریکا چاپ پول کردند. با چاپ بدون پشتوانه، (خلق پول) تورم افزایش می یابد و بدهی ها، بر دوش ملت ها بار می شود. تا جایی که بانک جهان و صندوق بین المللی اعلام کرد که کشور ها ۶۳ تریلون دلار بدهی دارند. جالب است که ریچارد واتسون، استاد اقتصاد می گوید که راه حلّ از بین رفتن این بدهی بسیار زیاد در جهان، نظام مالی اسلامی است.

وی درباره نظر اسلام درباره ی پول تأکید کرد: پاسلام می فرماید پول باید ذخیره ارزش باشد و پول نباید کار کند. از نظر اسلام یک سکه طلا یک پول واقعی است، ولی اسکناس، بهای واقعی ندارد و بهایش به طلای پشتوانه ی آن وابسته است. حال می بینیم که هم چاپ اسکناس بدون پشتوانه مشکل دارد و هم کار کردن پول.

عباسی در جریان جنگ ارزی بین چین و آمریکا به پیمان «بریکس» اشاره کرد: برای بریده شدن پنج کشور از دلار و قرار دادن طلا به عنوان مبنای معاملات بین المللی بود. در جریان این جنگ، چین بسیار خسارت مالی دید و از همان زمان روسیه، که اوضاع جهان را اینگونه دید، شروع به خرید طلا در بازار های جهانی کرد. در جنگ ارزی علیه ایران، تیمی متشکل از یهودیان تصمیم بر آن گرفته اند که ساختار پولی و مالی ایران را در دست بگیرند و آن را به مسیری که بخواهند هدایت کنند و در برابر این برنامه ریزی، ایرانیان هیچ نقشه و استراتژی ای برای آینده ندارند.
 
عباسی خاطرنشان کرد: بعد از تضعیف دلار و با فراگیر شدن پیمان دو جانبه پولی بین کشورها، استراتژیست های آمریکا «بیت کوین» (پول دیجیتالی) را تأیید کردند. هر چند بسیاری از کشور ها مانع ورود این سکه های مجازی به کشورشان شدند، امّا اگر آمریکا این طرح را توسعه بدهد، برای چندین دوره دوباره اقتصاد جهان را به دست می گیرد.
 
استاد استراتژیست در انتهای سخنرانی خود نخبه های مسلمان و انقلابی را را به در دست گرفتن وضعیت اقتصادی جهان و پی ریزی تفکری نوین و اسلامی برای نجات مؤمنان از چنگال فتنه بانک ربوی و نظام مالی یهودی دعوت کردند. ایشان بیان کرد: هر کس که می خواهد جانش از این بلا در آخرالزّمان مصون بماند باید گوشش به اسلام باشد. پول می بایست اثرش در معاملات روزانه و بین المللی کم شود. در نظر اسلام، هر چیزی کالا نیست؛ بلکه انگاره های پولی قیمت دارند؛ امّا بسیاری از خدمات، محبت ها و... کالا نیست و قیمت ندارد. بلکه «بها» دارد. امروز که حرکت نظام سلطه با زمین خوردن دلار، به سکته ای در عملکرد خود رسیده است، موعودگرایان می بایست این فرصت ضیق را غنیمت بشمرند و در درجه ی اوّل ارتباط مبنای کشور را در معاملات با دلار قطع کند و در ثانی نبایستی مسئولان، پول بدون پشتوانه چاپ کنند.

لازم به یادآوری است که نشست ماهانه موعود در اسفند ماه برگزار نمی شود و نشست ۱۲۰ موعود در ۳۰ فروردین ماه با موضوع «فیلم های هالیوودی و دخان باوری» برگزار می گردد. شرکت در این نشست برای همگان آزاد و بدون نیاز به نام نویسی می باشد.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 46
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1126381

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>