بر اساس گزارش هواشناسی، پرواز تهران – یاسوج نباید انجام می‌شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1146196
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پرواز تهران - یاسوج نباید انجام می‌شد.


بر اساس گزارش هواشناسی، پرواز تهران – یاسوج نباید انجام می شدمحمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه تمامی نظرهایی که درباره پرواز تهران – یاسوج اعلام می شود با قطعیت نیست، گفت: باید در انتظار پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما و باز شدن آن باشیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر با وجود این برف و کولاک شدید جعبه سیاه هواپیما پیدا نشود چه اتفاقی خواهد افتاد، اظهار کرد: جعبه سیاه هواپیما دارای فرستنده ای بوده و با شرایط خاص امکان پیدا کردن آن بوده است.

رضایی کوچی با بیان اینکه هیأت 7 نفره فرانسوی هم برای بررسی اطلاعات جعبه سیاه و سایر اطلاعات در ایران حضور دارند بیان کرد: آن ها تا پیدا و باز شدن جعبه سیاه در تهران هستند و ما هم با استفاده از کمیته ای که در کمیسیون عمران مجلس تشکیل داده ایم، به محض پیدا شدن جعبه سیاه همراه با کمیته بررسی سوانحی که در سازمان هواپیمایی شکل گرفته تمامی اطلاعات را بررسی خواهیم کرد.

نماینده مردم جهرم با تأکید بر اینکه بنده تا کنون با 5 خلبان صحبت داشته ام گفت: با کاپیتان میرقادری آخرین خلبانی که شب قبل از سقوط هواپیمای تهران – یاسوج با آن هواپیما پرواز داشته نیز صحبت کردم و وی اعلام داشت که هواپیما نقص فنی نداشته و سالم بوده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: البته ما اصل نظر را بر روی گزارش هواشناسی قرار داده ایم، هواشناسی اعلام کرده با توجه به شرایط آب و هوایی این پرواز نباید انجام می شده است، لذا ما برای دریافت اطلاعات بیشتر می خواهیم از مسئولان سازمان هواشناسی دعوت کنیم.

وی با اشاره به جلسه روز چهارشنبه صبح کمیسیون عمران با مسئولان درباره بررسی علل حادثه هواپیمای تهران – یاسوج هم گفت: وزیر راه و شهرسازی در این نشست هیچ اظهار نظری نکرد و تنها اعلام داشت که باید جعبه سیاه باز شود.

رضایی کوچی ادامه داد: ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی هم علی رغم دعوت ما با اعلام آنکه مریض بوده و زیر سرم است به جلسه نیامد، اگر چه به دلیل آنکه هواپیمایی آسمان برای این وزارتخانه است، ما اصرار داشتیم حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی و این وزارتخانه در بررسی و پیگیری این حادثه پررنگ تر باشد.

نماینده مردم جهرم خاطر نشان کرد: با تمام این مسائل باز هم باید برای اعلام نظر قطعی در انتظار پیدا و باز شدن جعبه سیاه هواپیمای تهران – یاسوج بمانیم.

انتهای پیام /

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 142
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1146196

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار