40 درصد ساکنان زلزله زده کرمانشاه کانکس دارند/ بنیاد مسکن دیگر به جای کانکس قایق بفرستد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1147811
گروه سلامت ــ نماینده پاوه و اورامانات با اشاره به گذشت بیش از 100 روز از زمین‌لرزه کرمانشاه به انتقاد از وعده‌ها و عملکرد مسئولان در رابطه با خدمت رسانی به زلزله‌زدگان پرداخت.


تنها 40 درصد ساکنان زلزله زده کرمانشاه کانکس دارند/ بنیاد مسکن دیگر به جای کانکس قایق بفرستد
 
شهاب نادری نماینده پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی، در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار ایکنا؛ با اشاره به گذشت بیش از ۱۰۰ روز زمین لرزه کرمانشاه به انتقاد از وعده ها و عملکرد مسئولان در رابطه با خدمت رسانی به زلزله زدگان پرداخت و تصریح کرد: علی رغم گذشت بیش از ۱۰۰ روز از واقعه ناگوار زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه هنوز مسئولان نتوانسته اند آنگونه که باید و شاید به مسئولیت های خود در این مناطق عمل کرده و نسبت به اسکان موقت زلزله زدگان اقدام کنند، کنند چناکه با وجود سرمای طاقت فرسا و بارش برف و باران تنها ۴۰ درصد مردم کانکس گرفته و مابقی مردم هنوز در چادر به سر می برند.
 
بارش های اخیر آب را وارد چادر ها کرد/ بنیاد مسکن دیگر به جای کانکس قایق بفرستد
وی با بیان اینکه هنوز کرمانشاه در فصل بارش قرار دارد، و این موضوع وضعیت نا مناسب ساکنان شهر های زلزله زده را تشدید کرد، گفت: بارش های اخیر آب را وارد چادر زلزله زدگان کرد و در برخی نقاط نیز سیل راه افتاد، با این وجود بنیاد مسکن اقدام مناسبی برای ساکنان انجام نداد، کسانی که در چادر بودند در حال جمع کردن و خارج کردن آب بودند، بارندگی ها در این هفته هم ادامه دارد با توجه این وضعیت بنیاد مسکن بهتر است دیگر به جای کانکس برای مردم قایق بفرستد شاید بتوانند بر روی آن زندگی کنند.
 
تنها 40 درصد ساکنان زلزله زده کرمانشاه کانکس دارند/ بنیاد مسکن دیگر به جای کانکس قایق بفرستد.
نماینده مردم اورامانات ادامه داد: درست است که این مشکلات غیر مترقبه است؛ اما انتظار می رفت بنیاد مسکن بیشتر از این ها به به مردم زلزله زده کمک کند، اما نتوانست به وظایف خود عمل کند، این بنیاد تعهد داد که به همه زلزله زدگان کانکس می دهد، اما تنها ۴۰ درصد موفق به دریافت کانکس شدند، لذا از نظر من این بنیاد کارایی خود را نشان نداده است.

اجازه تحقیر و منت گذاشتن بر سر زلزله زدگان را نمی دهم
نادری با تأکید بر اینکه از تمامی اهرم های نظارتی برای مجاب کردن ارگان ها در خدمت رسانی بهتر استفاده می شود، اظهار کرد: من به عنوان نماینده مردم استان کرمانشاه هیچگاه کوتاه نخواهم آمد و با انتقادات خود در بحث اسکان موقت برای اقداماتی که در آینده قراراست رخ دهد حتما ورود خواهم کرد و هیچگاه اجازه نخواهم داد به هیچ مسئولی که حق و حقوق مردم زلزله زده را پایمال کنند.
وی عنوان کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: مسئولان باید به فکر مردم مناطق زلزله زده و اگر کوتاهی بکنند قطعا باید جوابگو باشند، ما هیچ کدام از نمایندگان استان به هیچ مسئولی اجازه نمی دهیم که با دیده تحقیر به این مردم نگاه کنند و بابت خدماتی که به این مردم می دهند منت سر آنان بگذارند.
 
تنها 40 درصد ساکنان زلزله زده کرمانشاه کانکس دارند/ بنیاد مسکن دیگر به جای کانکس قایق بفرستد
خیرین کاری می خواهند انجام دهند الان این کار را بکنند/ نه پس از مرگ ساکنان
نادری در ادامه با اشاره به اقدامات خیرین در این مناطق بیان کرد: خیرین ورود کرده و مردم به این ها اعتماد کردند تا کاری انجام دهند، آقایان علی دایی و زیبا کلام و دیگران، مردم این ها را به عنوان نماینده خود برگزیدند، این افراد زحمات زیادی کشیدند، اما الان اوضاع نامناسب است و می طلبید با توجه به نا مساعد بودن هوا و بارندگی های بسیاری که اتفاق افتاده و یا در راه است این افراد کانکس درست می کردند و در اختیار مردم قرار می دادند.
وی افزود: به نظر من با ۵ یا ۶ میلیارد تومان ما می توانستیم، تعداد بسیاری زیادی کانکس تهیه کرده و مشکلات اکثر زلزله زدگان را حل کنیم، اما برخی از این دوستان در این فاز هستند، که ساخت و سازی برای آینده داشته باشند، ما درخواست می کنیم اگر قرار است اقدامی انجام دهند الان این کار را بکنند، پس از مرگ این عزیزان در اثر سرما دیگر هیچ اقدامی فایده ندارد. الان وضعیت به گونه ای است که ساکنان به اسکان فوری نیاز دارند، مردم به این افراد اعتماد دارند، باید جواب این اعتماد را می دادند، همانجا کارگاه هایی را برای ساخت کانکس برپا کرده و سریعا برای این زلزله زده ها کانکس تهیه می کردند از سوی دیگر انتظار می رود مسئولان فعالیت های این عزیزان را تسهیل کنند.
 
تعادل و توازن کمک ها در مناطق مختلف برقرار شود
وی یادآور شد: برخی از خیرین و فعالان اجتماعی و فرهنگی هم تنها روی یک منطقه زوم کردند، در حالی که باید توازن و تعادل را نگهداشته و به سایر مناطق هم توجه نشان داد و در یک منطقه کمک ها جمع نشود و دیگر جا ها کمکی دریافت نکنند، بلکه به تمامی مناطق برسند.
نادری افزود: به هر حال کار این خیرین و تمامی افراد و گروه هایی که این چند ماه مردم زلزله زده را تنها نگذاشتند و رسانه هایی که مشکلات را به بازگو می کنند، قابل تحسین بوده و من به عنوان نماینده این مردم از آنان کمال تشکر را دارم.
انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 48
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری ایکنا

کد خبر:1147811

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار