مولاوردی: تذکرهای دولت به صدا و سیما پیگیری می‌شود/ منتظر گزارش کمیته ۴ نفره بررسی وضعیت زندان‌ها هستیم

منبع : انتخاب کد خبر: 1148020
دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی تاکید کرد: هیات ۴ نفره بررسی وضعیت زندان‌ها در حال حاضر هنوز نتیجه بررسی‌های این هیات مشخص نشده است. منتظر هستیم ببینیم تحقیقات این کمیته به کجا می‌رسد.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مولاوردی: تذکرهای دولت به صدا و سیما پیگیری می شود/ منتظر گزارش کمیته ۴ نفره بررسی وضعیت زندان ها هستیم

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تاکید کرد: هیات ۴ نفره بررسی وضعیت زندان ها در حال حاضر هنوز نتیجه بررسی های این هیات مشخص نشده است. منتظر هستیم ببینیم تحقیقات این کمیته به کجا می رسد.

شهیندخت مولاوردی در گفت وگو با ایلنا، درباره آخرین وضعیت تشکیل نهاد ملی حقوق بشر گفت: لایحه تشکیل نهاد ملی حقوق بشر در کمیسیون لوایح هیات دولت قرار دارد و هم اکنون در وضعیت نظرخواهی از دستگاه های عضو است.

وی ادامه داد: پس از جمع آوری نظرات از دستگاه های عضو، این لایحه در دستورکار قرار می گیرد.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی درباره درخواستش برای بازدید از زندان اوین اظهار داشت: ما پیگیر این موضوع هستیم.

مولاوردی درباره آخرین وضعیت رسیدگی ها توسط کمیته چهار نفره تشکیل شده از سوی رئیس جمهور درباره وضعیت زندان ها تصریح کرد: این هیات در حال بررسی است و هنوز نتیجه بررسی های این هیات مشخص نشده است. منتظر هستیم ببینیم تحقیقات این کمیته به کجا می رسد.

وی افزود: مجموعه اقداماتی از سوی این کمیته در دستورکار قرار دارد که از جمله آن می توان به جویا شدن از نظرات خانواده های افرادی که بازداشت شده اند و گفت وگو با مسئولان قوای دیگر اشاره کرد. باید همه ابعاد مسئله به صورت جامع بررسی شود. گزارش این موضوع در نهایت به رئیس جمهور تقدیم می شود.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در واکنش به اقدام صداوسیما در پخش تصاویر و فیلم های از زندگی یک فرد فوت شده که به جاسوسی متهم بوده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه آن اقدام و مستندی که پخش شد، صد در صد با فرمان هشت ماده ای امام و منشور حقوق شهروندی در مغایرت است. ما درخصوص مسائل این چینینی مجموعه ای از بحث ها را در هیات دولت داریم. تذکرها ارائه و پیگیری می شود ولی آنکه چقدر تاثیرگذار است، باید دید و منتظر ماند. متاسفانه این مسئله تبدیل به روال شده در حالی که این رویه باید عوض شوند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 34
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1148020

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها