حامی مالی ساخت سفارت آمریکا در قدس چه کسی است؟

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1150874
میلیاردر یهودی آمریکایی که پیشنهاد تامین مالی ساخت سفارت جدید آمریکا را در قدس داده است، بر تصميمات ترامپ در خصوص منطقه و اسرائيل بسیار تاثيرگذار است.


صراط: میلیاردر یهودی آمریکایی که پیشنهاد تامین مالی ساخت سفارت جدید آمریکا را در قدس داده است، بر تصميمات ترامپ در خصوص منطقه و اسرائيل بسیار تاثيرگذار است.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ چهار منبع در کاخ سفید اعلام کردند شلدون ادلسون میلیاردر یهودی آمریکایی پیشنهاد کرده است هزینه ساخت سفارت جدید آمریکا را که دولت آمریکا قصد دارد آن را در قدس بسازد، تامین کند. این مسئله تغییری ریشه ای در سیاست آمریکا به شمار می آید که معمولا هزینه نمایندگی های دیپلماتیک خود را بدون قبول کمک اشخاص تامین می کند.

ادلسون از بزرگترین کمک کنندگان به حزب جمهوری خواه آمریکا و ستاد تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به شمار می آید.

او همچنین یکی از نزدیکترین اشخاص به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به شمار می آید و مالکیت روزنامه «اسرائیل هیوم» را که پرتیراژترین روزنامه در اسرائیل است در اختیار دارد.

ادلسون کسی است که حمله با بمب هسته ای به ایران را خواستار شده بود.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، ادلسون بر تصمیمات ترامپ در خصوص منطقه و اسرائیل تاثیرگذار است و واشنگتن را به طرف به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل سوق داد.

او معتقد است چیزی به نام «فلسطینی ها» وجود ندارد و به مجازات جنبش های تحریم کننده اسرائیل متعهد شده است. ثروت ادلسون حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد می شود که به باشگاه های شبانه، هتل ها و دیگر بخش ها مربوط است.

او همچنین از موسسات و گروه های فشار حامی اسرائیل در آمریکا که مهمترین آن «شورای اسرائیلی آمریکایی» است حمایت مالی می کند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع: صراط نیوز

کد خبر:1150874

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>