تأکید مراجع بر رسیدگی فوری به پرونده خیابان پاسداران

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1150894
آیت‌الله حسین نوری همدانی با تسلیت شهادت شهدای ناجا و بسیجی در پاسداران تهران، خواستار رسیدگی فوری به جرائم مجرمان را خواستار شد و گفت: نیروی انتظامی بستر امنیت در جامعه را ایجاد کرده و این امنیت را حفظ می‌کند.


آیت‌الله حسین نوری همدانی با تسلیت شهادت شهدای ناجا و بسیجی در پاسداران تهران، خواستار رسیدگی فوری به جرائم مجرمان را خواستار شد و گفت: نیروی انتظامی بستر امنیت در جامعه را ایجاد کرده و این امنیت را حفظ می‌کند.

خبرگزاری فارس: دو تن از علما و مراجع تقلید بر رسیدگی فوری به حادثه ناگوار اخیر در خیابان پاسداران تهران تأکید کردند و خواستار رسیدگی فوری مسئولان به جرائم مجرمان و عاملان این جنایت و قصاص آنان شدند.

آیت الله حسین نوری همدانی با تسلیت شهادت شهدای ناجا و بسیجی در پاسداران تهران، خواستار رسیدگی فوری به جرائم مجرمان را خواستار شد و گفت: نیروی انتظامی بستر امنیت در جامعه را ایجاد کرده و این امنیت را حفظ می کند.

وی از شهدای گرانقدر بسیج نیز تجلیل کرده و ضمن عرض تسلیت به خانواده این شهدا گفت: مسؤولان باید به جرایم مجرمان هر چه زودتر رسیدگی کرده و عاملان این جنایات را قصاص کنند.

آیت الله نوری همدانی یادآور شد: بنده در سال گذشته در بحث وقف به مناسبت وقف بر ادیان عرض کردم که صوفیه یک فرقه انحرافی است و هر ۷۲ فرقه که مدعی هستند منحرف بوده و دشمن اهل بیت علیهم السلام هستند.

وی بیان کرد: این ها چهره سازی و چهره آرایی می کنند و کرامات و سخنان اهل بیت را سرقت کرده و به نام خود چاپ می کنند تا چهره آرایی کنند و عمده این ها ریشه در زمان دوران ائمه و اقدامات بنی امیه و بنی عباس دارد که تلاش می کنند اهل بیت علیهم السلام را تحت الشعاع قرار دهند که هیچ گاه هم موفق نشدند.

این مرجع تقلید بر ضرورت رسیدگی هرچه زودتر به این جنایت را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بعضی از تعابیر مسؤولان که گفته اند این ها عاقل و معتدل هستند درست نیست، این ها باطل و منحرف هستند و دروغ می گویند؛ این ها نه با انقلاب بودند و نه در دوران دفاع مقدس حضور داشته اند.

وی خطر عرفان های کاذب را یادآوری کرد و گفت: عرفان حقیقی در کلام و بیان اهل بیت (ع) علیهم السلام است و راه سعادت بشر هم تبعیت اهل بیت (ع) است.

آیت الله مکارم شیرازی نیز با بیان اینکه بار ها گفته ایم عرفان هاى کاذب سر از مسائل خطرناک دینى و اجتماعى و اخلاقى در مى آورند که یک نمونه اش همین حادثه دردناک تهران بود، اظهار داشت: حادثه ناگوارى که اخیراً در تهران اتفاق افتاد و منجر به شهادت چند نفر از مأموران انتظامى و بسیجى و موجب تخریب و سوزانده شدن اموال مردم شد، موجب تأسف شدید گردید.

وی تصریح کرد: بار ها گفته ایم عرفان هاى کاذب سر از مسائل خطرناک دینى و اجتماعى و اخلاقى در مى آورند که یک نمونه اش همین حادثه دردناک تهران بود. این جنایت تا کنون در کشور ما سابقه نداشت که شخص تبهکارى سوار ماشین شود و مردم بیگناه و افراد مدافع امنیت را زیر بگیرد و به قتل برساند. آرى این عارفان کاذب این بدعت را به نام خود ثبت کردند.

این مرجع تقلید در بخش دیگرى از سخنان خود در مورد عرفان های کاذب تاکید کرد: در واقع آن ها کار داعشى ها را انجام دادند، داعشى ها همان وهابیون طرفدار توحید کاذب هستند که همه را غیر از خود کافر مى پندارند و خونشان را مباح مى دانند، این گروه هم طرفدار عرفان کاذب هستند و از جهاتى به هم شبیه هستند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسؤولان وقتى مى خواهند درباره آن ها سخن بگویند مراقب تعبیرات خود باشند و چیزى برخلاف آموزه هاى دینى که نتیجه معکوس خواهد داشت نگویند و نیز امیدواریم همه آن تبهکاران به زودى به جزاى کار خود برسند. خداوند همه را از شر اشرار محفوظ دارد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 42
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1150894

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار