پلیس اسرائیل بازهم نتانیاهو را بازجویی می‌کند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1151141
پلیس رژیم صهیونیستی در جریان دو پرونده فساد مالی از بنیامین نتانیاهو بازجویی می‌کند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پلیس رژیم صهیونیستی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم برای هشتمین بار بازجویی می کند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان 2 پرونده فساد دولتی موسوم به «پرونده 3000» و «پرونده 4000» انجام می شود.

«پرونده 3000» که به «رسوایی زیردریایی اسرائیل» نیز شهرت دارد، درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.

البته خود نتانیاهو مستقیما به عنوان یک متهم در این پرونده نیست اما «دیوید شیمرون» وکیل معتمد نتانیاهو و بیش از 7 مقام پیشین به دریافت رشوه 1 میلیارد دلاری و خیانت در امانت در این پرونده متهم است.

در «پرونده 4000» گروهی از نزدیک ترین یاران نتانیاهو در مظان اتهام سوءاستفاده از جایگاهشان برای ارتقا تصویر رسانه ای نخست وزیر و همسرش قرار گرفته اند.

این افراد متهم هستند که به یک شرکت مخابراتی به نام «بزک» که متعلق به یکی از دوستان نتانیاهوست، پیشنهاد داده اند که در ازای اعطای برخی امتیازات از سوی نهادهای نظارتی اسرائیل، رسانه متعلق به این شرکت اخبار مثبتی درباره نتانیاهو و همسرش منتشر کند.

این در حالی است که پلیس اسرائیل سه شنبه هفته قبل بعد از یک سال تحقیقات، بازجویی ها و بررسی مدارک مختلف، نتانیاهو را به فساد مالی از جمله ارتشاء، کلاهبرداری، سوء استفاده از قدرت و خیانت در امانت متهم کرد. «سارا» همسر نتانیاهو نیز در بخشی از این پرونده های فساد مالی شریک شناخته شده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 44
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:1151141

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار