آتش بس در سوریه به کجا رسید ؟ / مرکل و ماکرون با پوتین گفت‌وگو می‌کنند

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1151410
رئیس‌جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان امروز با رئیس‌جمهوری روسیه در مورد اجرای آتش‌بس تصویب‌شده در شورای امنیت برای توقف حملات گسترده در سوریه، گفت‌وگو می‌کنند.


 کاخ الیزه اعلام کرد «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، امروز- یکشنبه- با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه درباره اجرای آتش‌بس تصویب شده در شورای امنیت برای توقف درگیری‌ها در سوریه، گفت‌وگو می‌کنند.

به گزارش نامه نیوز کاخ الیزه در بیانیه‌ای تصریح کرد، این گفت‌وگوها بر «اجرای قطعنامه و نیاز موجود برای دستیابی به یک نقشه راه که بتواند ضامن صلحی پایدار در سوریه باشد»، متمرکز خواهد بود.

مرکل و ماکرون، جمعه گذشته از ولادیمیر پوتین، خواسته بودند تا از قطعنامه پیشنهادی شورای امنیت حمایت کند. ساعتی پس از تصویب این قطعنامه بود که اعلام شد رهبران این دو کشور اروپایی با رئیس‌جمهوری روسیه گفت‌وگو می‌کنند.

سوئد و کویت، طراحان پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس، دو هفته پیش این طرح را به اعضای شورای امنیت سازمان ملل ارائه کردند ولی مذاکرات در مورد آن به سختی پیش رفت، چون روسیه حاضر نبود از آن حمایت کند. مسکو خواهان اصلاحاتی در متن پیشنهادی شده بود؛ آتش‌بس فعلی گروه‌های تروریستی داعش و جبهه‌النصره را شامل نمی‌شود.

در قطعنامه پیشنهادی سوئد و کویت پیش‌بینی شده که ۷۲ ساعت پس از تصویب، آتش‌بس برقرار شود و ۴۸ ساعت پس از آن هم اجازه کمک‌رسانی و خروج از منطقه برای دریافت خدمات پزشکی داده شود.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 17
چاپ خبر
منبع:سایت خبری نامه نیوز

کد خبر:1151410

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار