جعبه سیاه سانچی سالم است/ شناورهای مسافری با 10 هزار صندلی پذیرای مسافران نوروزی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1153146
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: جعبه سیاه سانچی کاملا سالم است و برای ایام نوروز 10 هزار صندلی در شناورهای مسافری آماده ارائه خدمات به مسافران است.


جعبه سیاه سانچی سالم است/ شناورهای مسافری با 10 هزار صندلی پذیرای مسافران نوروزیبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، هادی حق شناس عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی ارگان های دریایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از 90 درصد سفرهای دریایی کشور در استان هرمزگان انجام می شود، اظهار کرد: توجه به ایمنی تردد شناوران مسافری امری ضروری است که طی چند سال اخیر به آن توجه بسیاری شده است.

وی در ادامه افزود: دستاورد ایمنی تردد شناوران مسافری آن بوده که طی پنج سال اخیر هیچ حادثه ای در تردد شناورهای مسافری رخ نداده است.

حق شناس به سفرهای دریایی اشاره کرد و گفت: به زودی سه شناور با ظرفیت 150 نفر به شناورهای فعلی اضافه می شود.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بیش از 10 هزار صندلی برای ایام نوروز فراهم شده است.

وی با اشاره به نحوه فروش بلیت شناورهای مسافری گفت: فروش بلیت شناورهای مسافری به سه طریق اینترنتی، حضوری و خرید از پایانه های بانکی(محدود) برای مسافران فراهم شده است.

معاون امور دریایی سازمان بنادری و دریانوردی با بیان اینکه بیش از 100 شناور در حوزه دریایی مسافری فعال هستند، گفت: در ایام نوروز لندی کراف ها بابت جابه جایی خودروی مسافران فعالیت ویژه ای دارند، همچنین تعدادی از لنج ها که قابلیت حمل مسافر را دارند بعد از تأیید ایمنی آنها در ایام نوروز مسافران را جابجا می کنند.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره قیمت سوخت شناورها گفت: در این باره هیچ مشکلی وجود ندارد و قیمت برابر با فوب خلیج فارس است.

وی با اشاره به اینکه شناورها به سه دسته تقسیم شده اند، گفت: شناوری که امتیاز آنها زیر 50 بوده از رده خارج شده و شناورهایی که دارای امتیاز 50تا 70 هستند با دریافت مهلت یک ماهه خود را به روز می کنند و سومین دسته از شناورها نیز هیچ مشکلی ندارند.

معاون امور دریایی سازمان بنادری و دریانوردی تأکید کرد: در حوزه نرخ بلیت شناورها سازمان بنادر هیچ دخالتی ندارد اما به عنوان حاکمیت نظارت لازم را انجام می دهد.

حق شناس درباره آخرین وضعیت کشتی سانچی گفت: دوشنبه هفته گذشته آخرین جلسه در تهران برگزار شد و در مورد علت بررسی سانحه صحبت های لازم انجام شد.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی توضیح داد: دوشنبه هفته آ ینده دو کارشناس سازمان بنادر به چین اعزام می شوند و در این جلسه نیز نمایندگان سه کشور چین، پاناما و هنگ کنگ حضور دارند.

وی تأکید کرد: امیدواریم تا چند هفته آینده گزارش مستندی درباره علت سانحه تهیه کنیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره وی دی آر و جعبه سیاه کشتی کریستال و سانچی، گفت: جعبه سیاه هیچ مشکلی ندارد و به طور کامل سالم است و اقدامات لازم برای بررسی آن انجام می شود.

حق شناس در پایان گفت: ربات ها درباره نحوه نشست کشتی در آب تحقیقات لازم را انجام می دهند و بررسی اولیه نیز انجام می شود.
انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 15
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1153146

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها