در جلسه هيات دولت تصويب شد ؛ کارگروه ملی سازگاری با کم آبی تشكيل ميشود

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1154345
هیات‌وزیران در جلسه امروز بعدازظهر خود به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین روحانی با تشکیل کارگروه ملی «سازگاری با کم ­آبی» موافقت کرد.


این کارگروه با مسئولیت وزیر نیرو و با عضویت رؤسای سازمان­‌های برنامه و بودجه، حفاظت محیط زیست و وزرای جهاد کشاورزی، کشور و صنعت، معدن و تجارت تشکیل می­ شود.

به گزارش نامه نيوز ، تدوین اصول و مبانی توزیع کمبود آب بین مصارف مختلف، برنامه‌ریزی و انجام هماهنگی های لازم برای انطباق الگوی کشت مناسب هر منطقه متناسب با شرایط کم آبی، پشتیبانی از تدابیر استان­ ها درخصوص جلوگیری از بروز مشکلات و تعارضات اجتماعی ناشی از کاهش منابع آب و گزارش‌گیری و نظارت بر عملکرد و پیشرفت برنامه ­ها در کارگروه ­های استانی با مسئولیت استانداران، از جمله اهداف تشکیل کارگروه یاد شده است.

بررسی قانون بودجه سال ۹۷ مصوب مجلس در مقایسه با لایحه تقدیمی دولت

هیئت وزیران در ادامه، به بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص نکات و تغییرات مهم قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مصوب مجلس شورای اسلامی در مقایسه با لایحه تقدیمی دولت پرداخت.

این تغییرات در میزان منابع و مصارف بودجه کل کشور و محتوای برخی از تبصره ­ها ایجاد شده است.

** ایران و کره در زمینه تأمین اجتماعی با یکدیگر موافقتنامه امضاء می­ کنند

دولت با صدور مجوز به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کره درخصوص تأمین اجتماعی موافقت کرد.

** موافقت دولت با عضویت ایران در چند مؤسسه و سازمان بین­ المللی

هیئت وزیران ضمن موافقت با عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون بین­ المللی فضانوردی و همچنین مؤسسه بین­ المللی تحلیل سامانه­ های کاربردی، لایحه­ های مذکور را جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

** اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح ­های نمایندگان مجلس

هیئت وزیران ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح ­های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را جهت پیگیری موضوع تعیین کرد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 16
چاپ خبر
منبع:سایت خبری نامه نیوز

کد خبر:1154345

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط