همه بخش‌های وزارتخانه، فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1154368
صالحی در چهل‌وپنجمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی‌گفت: همه بخش‌های وزارتخانه، باید فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند.


همه بخش های وزارتخانه، فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانندبه گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این جلسه با تاکید بر این مطلب گفت: فعالیت های قرآنی این وزارتخانه نباید محدود به معاونت قرآن و عترت باشد و همه بخش های آن باید آن را به عنوان یکی از وظایف اصلی خود بدانند.

وی با اشاره به اقدامات این کمیسیون ادامه داد: فعالیت های شورایی منجر به نظم در کار ها می شود و نظم در جلسات کمیسیون، سیاستگذاری، نظارت، عدالت و مشارکت جمعی را پدید می آورد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت نقش روسا و اعضای کارگروه های این کمیسیون تاکید کرد: نقش کارگروه های کمیسیون در تولید و تزریق محتوا مهم است؛ بنابراین تشکیل نشست های فصلی کمیسیون ضروری است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: روسا و اعضای کمیسیون شرکت در این جلسات را به عنوان یکی از وظایف خود بدانند و انجام فعالیت های قرآنی را در بخش های مربوط به خود تسری دهند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت جدی دنبال می شود، ادامه داد: کسانی که در این کمیسیون مسئولیت دارند باید مکمل فعالیت های قرآنی معاونت قرآن و عترت در بخش فعالیتی خود باشند.

صالحی در عین حال تصریح کرد: اگر بخواهیم کار قرآنی انجام بدهیم، دستگاه های مختلف باید با یکدیگر هم افزایی داشته باشند و آن را به عنوان کار اصلی در نظر بگیرند نه کار حاشیه ای.

در ابتدای این جلسه عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی، گفت: سعی می کنیم جلسات این کمیسیون را به صورت متمرکز، همسان و هم راستا برگزار کنیم.

وی با اشاره به دستور جلسه این نشست، افزود: این کمیسیون دارای ٤ کارگروه قرآن و فعالیت های بین المللی، قرآن، نشر و تبلیغات، قرآن و هنر و کارگروه قرآن و رسانه است که ریاست هر یک از کارگروه ها بر عهده یکی از معاونت ها یا سازمان های مرتبط است.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 36
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1154368

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار