می بارد دوباره در سه روز آینده، هم برف؛ هم باران

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1157384
سلامت نیوز: طی سه روز آتی با ورود سامانه جدید بارشی بخش های وسیعی از ایران شاهد بارش باران و برف خواهد بود. به گزارش سلامت نیوز، احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت وگو با ایسنا : امروز ( دوشنبه 7 اسفند) سامانه بارشی جديد


سلامت نیوز: طی سه روز آتی با ورود سامانه جدید بارشی بخش های وسیعی از ایران شاهد بارش باران و برف خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز، احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت وگو با ایسنا : امروز ( دوشنبه 7 اسفند) سامانه بارشی جديدي از غرب وارد کشور می شود و ابرناکی، بارش برف و باران و وزش باد در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و از بعد از ظهر به تدریج در دامنه های البرز مرکزی و غرب سواحل کشور را موجب می شود.

وی در ادامه گفت: فردا ( ۸ اسفند) فعالیت این سامانه علاوه بر نیمه غربی به تدریج برخی مناطق مرکز و شرق کشور را فرا می گیرد و سبب افزایش ابر و بارش باران و برف می شود همچنین شاخه جنوبی این موج در استان های فارس، بوشهر، هرمزگان و غرب کرمان سبب رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه (۹ اسفند) بیشتر مناطق کشور آسمان نیمه ابری و ابری همراه با بارندگی خواهند داشت. در مناطق غرب و شمال غرب کشور بارش ها خفیف و پراکنده خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه امروز افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر رخ می دهد، گفت: در بخش هایی از گیلان و اردبیل با وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود و مجددا از اواخر وقت امروز با شمالی شدن جریانات به تدریج کاهش نسبی دما و بارش باران در سواحل و بارش برف در مناطق مرتفع و کوهستانی پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا (۸ اسفند) خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه (۹ اسفند) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود. فردا در برخی نقاط خوزستان احتمال پدیده گرد و خاک وجود دارد.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان پایتخت فردا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۴ و ۵ درجه سانتیگراد و چهارشنبه (۹ اسفند) نیمه ابری گاهی همراه با رگبار باران و احتمال رعد و برق بتدریج کاهش ابر و وزش باد پیش بینی می شود. بیشترین و کمترین دمای این روز به ۱۶ و ۵ درجه سانتیگراد می رسد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 16
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1157384

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار