ظریف با رئیس جمهور کرواسی دیدار کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1166823
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور کرواسی در زاگرب دیدار و گفت‌وگو کرد.


ظریف با رئیس جمهور کرواسی دیدار کردبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته وارد کرواسی شده است، در اولین دیدار خود با مقامات این کشور با خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ رئیس جمهور کرواسی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس جمهور کرواسی با اشاره به سفر رسمی خود به ایران اظهار داشت: ما روابط سیاسی خوب و دوستانه ای داریم و آماده گسترش روابط خود با ایران هستیم.

وی افزود: تجار کرواسی علاقه زیادی برای کار با همتایان ایرانی خود دارند. البته برخی مشکلات وجود دارد که امیدوارم به زودی به ویژه در بخش سرمایه گذاری میان دو کشور برطرف شود.

رئیس جمهور کرواسی گردشگری، صنایع غذایی، علوم و فناوری و پتروشیمی را از جمله زمینه های خوب همکاری میان دو کشور خواند.

در ادامه ظریف نیز اظهار داشت: حضور شما در ایران فصل جدیدی در روابط دو کشور باز کرد. دوستی دو ملت ایران و کرواسی تاریخی است. در این سفر هیات تجاری بزرگی مرا همراهی می کنند که سومین هیات تجاری است که در یکسال اخیر به کرواسی آمده است و این خود نشانه علاقه مندی بخش های تجاری و کارآفرینی ایران برای همکاری با همتایان کروات است.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: ما آماده تقویت روابط اقتصادی هم تراز روابط سیاسی هستیم و برخی موانع موجود هم با تدبیر حل خواهد شد. ایران می تواند منبع مطمئنی برای تامین انرژی به ویژه نفت و گاز کرواسی باشد.

ظریف در خصوص سایر زمینه های همکاری دو کشور نیز اظهار داسشت: در حوزه خودروسازی و قطعات اتومبیل و نیز در زمینه های فناوری های نوین و زیر ساخت ها دو کشور می توانند همکاری های خود را توسعه دهند.

وزیر امور خارجه با اشاره به تهدیدات بین المللی تروریسم خاطر نشان کرد: در خصوص نگرانی های مشترک از جمله مبارزه با تروریسم و افراطی گری دو کشور می توانند همکاری های نزدیک تری بصورت دو جانبه یا چند جانبه داشته باشند.

طرفین همچنین در خصوص مسائل منطقه ای به ویژه شرایط جاری در سوریه و یمن و افغانستان و نیز مسائل بالکان رایزنی و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 26
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1166823

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار