فینال با پیروزی برای تبریز شروع شد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1195246
تیم بسکتبال شهرداری تبریز، سری فینال لیگ برتر را در خانه با پیروزی مقابل مهرام آغاز کرد.


فینال با پیروزی برای تبریز شروع شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ دو تیم بسکتبال شهرداری تبریز و مهرام تهران از ساعت ۱۶:۰۰ امروز نخستین رقابت از سری فینال لیگ برتر را در سالن پر از تماشاگر توانا تبریز آغاز کردند. در حالی که دو تیم دقایقی مساوی پیش رفتند، مهرام با کمک شوت های وحید دلیرزهان و پولن کوارتر اول را با اختلاف یک امتیاز و نتیجه ۲۱ بر ۲۰ برد.

پولکو و دیمونیک جردن بازیکنان خارجی تبریز در دقایق ابتدایی کوارتر دوم به کمک این تیم آمدند و در سه دقیقه و نیم ۱۳ امتیاز به دست آوردند تا برتری به تبریز برسد. سرپرست تیم مهرام در دقایق ابتدایی این کوارتر با اعلام هشت ثانیه از حامد حسین زاده به داوران معترض شد و اخطار گرفت.

تبریزی ها اختلاف را در این کوارتر از ده امتیاز گذراندند و با برتری ۴۹ بر ۳۸ به رختکن رفتند.
 
تکرار سناریوی ماهشهر

اتفاق بازی پنجم پتروشیمی و مهرام در شروع نیمه دوم این دیدار هم تکرار شد و تیم تبریز در چند دقیقه، برتری نیمه نخست را از دست داد. بازیکنان مهرام ۱۱ امتیاز پیاپی در کمتر از چهار دقیقه به دست آوردند و پولن یار خارجی این تیم نقش اصلی را در این دقایق داشت.

پولن که در نیمه اول ۹ امتیاز به دست آورده بود، در نیمه دوم ۲۶ امتیاز دیگر کسب کرد و به پیش افتادن مهرام در ۵ دقیقه آخر مسابقه کمک کرد. نیمکت شهرداری تبریز هم در حالی که شوت های این تیم گل نمی شد، به اعلام خطای عمد از اوجاقی بازیکن این تیم معترض شد.

با وجود برتری ۲۴ بر ۲۰ و ۲۰ بر ۱۶ مهرام در کوارتر های سوم و چهارم، تیم میزبان در نهایت با نتیجه ۸۵ بر ۸۲ برنده نخستین مسابقه فینال شد.

مهرام در این مسابقه با هفت بازیکن بازی کرد و جاکوب پولن در مجموع با ۳۸ امتیاز، ۵ ریباند، ۳ پاس گل (با وجود هفت توپ از دست رفته) در کنار آرنت مولتریه با ۲۳ امتیاز و ۱۸ ریباند بهترین بازیکنان مهرام بودند.

۹ بازیکن شهرداری تبریز در این مسابقه، فرصت بازی پیدا کردند. دیمونیک جردن با ۱۸ امتیاز، ۱۱ ریباند، ۷ پاس گل و ۳ توپربایی بهترین بازیکن این تیم بود. پولکو و روزبه ارغوان هر کدام ۱۸ امتیاز به دست آوردند و اصغر کاردوست با ۱۱ امتیاز و ۱۰ ریباند دومین بازیکن تاثیرگذار تیم بود.

همچنین مهدی مرادی نسب با ۱۰ امتیاز و ۷ ریباند بازی خوبی در ۱۳ دقیقه حضورش برای تبریز انجام داد.

پیروزی پتروشیمی در نخستین بازی رده بندی

تیم پتروشیمی بندرامام هم سری رده بندی را با پیروزی ۸۸ بر ۷۸ مقابل نفت آبادان شروع کرد. پتروشیمی در سه کوارتر این مسابقه پیروز شد و کوارتر سوم ۲۱-۲۱ به تساوی رسید.

دومینیک جونز بازیکن خارجی پتروشیمی در غیاب گارد های مصدوم این تیم، ۴۰ دقیقه بازی کرد و ۲۵ امتیاز و ۷ پاس گل داشت. گانی لاوال هم با ۳۲ امتیاز و ۱۱ ریباند موثرترین بازیکن تیم بود. همچنین ارسلان کاظمی بهترین ریباندر مسابقه با ۱۵ ریباند بود. محمد جمشیدی با ۳۰ امتیاز، ۴ ریباند و ۶ پاس گل به همراه آرمان زنگنه با ۱۳ امتیاز و ۱۱ ریباند بهترین های نفت آبادان بودند.

مسابقات دوم فینال و رده بندی فردا در تبریز و ماهشهر برگزار می شوند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 31
چاپ خبر
منبع:صدا و سیما

کد خبر:1195246

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار