ترامپ درخواست نتانیاهو درباره عربستان را نپذیرفت

منبع : فرارو کد خبر: 1197598
یک شبکه تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای لغو مقدمات مربوط به توافق میان عربستان و آمریکا جهت ساخت نیروگاه هسته‌ای موافقت نکرد و به نتایناهو گفت که اگر آمریکا این کار را انجام ندهد روسیه یا چین این کار را خواهند کرد.


ترامپ درخواست نتانیاهو درباره عربستان را نپذیرفتمنابع اسرائیلی می گویند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفرش به واشنگتن از رئیس جمهور آمریکا خواست توافق با عربستان برای ساخت نیروگاه هسته ای در این کشور را لغو کند اما ترامپ این درخواست را رد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه رأی الیوم، یک شبکه تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای لغو مقدمات مربوط به توافق میان عربستان و آمریکا جهت ساخت نیروگاه هسته ای موافقت نکرد و به نتایناهو گفت که اگر آمریکا این کار را انجام ندهد روسیه یا چین این کار را خواهند کرد.

عربستان طی ماه های اخیر اعلام کرده که قسصد دارد ساخت اولین نیروگاه هسته ای خود را به مناقصه بگذارد و برنامه ویژه ای برای ساخت 17 نیروگاه هسته ای را در دستور کار دارد.

تلویزیون اسرائیل اعلام کرد: نتانیاهو پس از جواب رد شنیدن درباره درخواست اولش، از ترامپ خواست که در صورت موافقت نهایی واشنگتن با ساخت نیروگاه های هسته ای در عربستان، از طریق شروط مناسب نگذارد عربستان به غنی سازی اورانیوم بپردازد.

براساس گزارش این شبکه ترامپ هیچ پاسخی به این درخواست نداده اما دو طرف موافقت کردند که مذاکرات درباره این موضوع را ادامه دهند.

عربستان خواهان برخورداری از حق غنی سازی اورانیوم است و این اصل را به عنوان شرط برای شرکت های آمریکایی قرار داده است که می خواهند قراردادهای ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان را امضا کنند. ارزش این قرادادها به ده ها میلیارد دلار می رسد و می تواند باعث ایجاد هزاران شغل در آمریکا شود، مساله ای که به شدت ترامپ را وسوسه کرده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 10
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1197598

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها