مک‌مستر: تا هنگام پیشرفت در خلع سلاح هسته‌ای، به اعمال حداکثر فشارها بر پیونگ‌یانگ ادامه می‌دهیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1206978
مشاور امنیت ملی آمریکا گفت تا هنگامی که پیشرفتی در خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی حاصل نشود، فشارهای حداکثری علیه پیونگ‌یانگ ادامه خواهد یافت.


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب سایت «میلیتری تایمز»، روز دوشنبه، «هربرت مک مستر»، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، گفت شورای امنیت سازمان ملل متحد از خوش بینی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در به کارگیری راهکاری دیپلماتیک در قبال مسئله کره شمالی حمایت می کند. وی همچنین از قصد خود مبنی بر ادامه حداکثر فشارها بر کره شمالی تا زمانی که «پیشرفت واقعی» در خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ رخ نداده است، خبر داد.

وی به خبرنگاران گفت ترامپ از سال گذشته از راهبرد اعمال فشار حداکثری بر کره شمالی حمایت کرده است و اکنون از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل اتحاد و عزم آن ها در وضع این تحریم ها علیه کره شمالی قدردانی می کند.

مک مستر گفت: «ما به جایی رسید ه ایم که می توانیم اکنون به راه حلی دیپلماتیک برای کامل کردن خلع سلاح هسته ‎ای در شبه جزیره کره دست یابیم. ما این روند را ادامه خواهیم داد.»

ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پذیرفتند تا ماه مِه سال جاری میلادی با یکدیگر دیدار کنند.

مک مستر گفت: «همه ما در خوش بینی درباره این مسئله اتفاق نظر داشتیم. اما ما مصمم هستیم تا روند حفظ بیشترین سطح از فشارها را تا زمانی ادامه دهیم که سخن ها به عمل تبدیل شوند و پیشرفتی حقیقی در جهت خلع سلاح هسته ای حاصل شود.»

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 29
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1206978

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار