اتخاذ تمهیدات ویژه برای بازدید از نمایشگاه لوور

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1208287
رئیس کل موزه ملی ایران از سیاستگذاری و اتخاذ تمهیدات ویژه برای بازدید دبیران تاریخ و هنر آموزش و پرورش، استادان دانشگاه‌ها، باستان شناسان، دانشجویان هنر و اصحاب فرهنگ و رسانه از نمایشگاه لوور در تهران خبر داد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، نوکنده با اشاره به استقبال روزافزون از نمایشگاه لوور در تهران، افزود: با توجه به جایگاه آثار شاخص به نمایش درآمده در موزه لوور از لحاظ گستره زمانی و تنوع فرهنگ های مختلف، به نظر می رسد بازدید اصحاب فرهنگ و هنر، دانشگاه ها، رسانه و مطبوعات تاثیرات مثبتی بر آشنایی آن ها با تاریخ و تمدن کهن و انتقال این مفاهیم به دانش آموزان و دانشجویان داشته باشد.

وی با اشاره به نمایش آثاری شاخص از تمدن های کهن جهان درموزه لوور گفت: دو اثر شاخص به نام های تبر و درفش ایران نیز در این نمایشگاه به نمایش عمومی گذاشته شده اند. این تبر منقوش به نام اونتاش ناپیریشا پادشاه عیلامی بوده و در پرستشگاه کریشیا کشف شده است.

نوکنده گفت: درفش ایرانی متعلق به هزاره دوم قبل از میلاد نیز از دیگر آثار شاخص موزه لوور به شمار می رود. این درفش که به صورت مدور بر دوش دو گاونر قرار گرفته، از لرستان کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه لوور تا ۱۸ خرداد در تهران برپا خواهد بود، افزود: پس از برپایی نمایشگاه های «پیکره ای برای صلح پنه لوپه از روم تا تخت جمشید» «ارمنستان و ایران خاطره یک سرزمین» و «سیلا و پارس یک خاطره مشترک» نمایشگاه موزه لوور، چهارمین نمایشگاه خارجی موزه ملی محسوب می شود که بدون شک برگزاری موفق این رویداد بزرگ موزه ای، دریچه های جدیدی را در توسعه مناسبات ملی و جهانی پیش روی ما قرار خواهد داد.

رئیس کل موزه ملی ایران افزود: نمایشگاه موزه لوور از لحاظ گوناگونی آثار با سایر نمایشگاه ها متفاوت ارزیابی می شود، در این نمایشگاه ۵۶ اثر متعلق به فرهنگ های مختلف ایران، ترکیه، عراق، مصر و بین النهرین همراه با اثاری از هنر های کلاسیک و متاخر اروپا از جمله فرانسه، ایتالیا و آلمان به نمایش گذاشته شده اند.

وی همچنین از تلاش برای نمایش آثار شاخص موزه ملی ایران در سال ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: این نمایشگاه ها جایگاه موزه ملی را به عنوان موزه مادر در سطوح ملی و بین المللی ارتقا خواهند داد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 80
چاپ خبر
منبع:صدا و سیما

کد خبر:1208287

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار