مرگ مشکوک منتقد پوتین در انگلیس

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1208924
منابع انگلیسی عصر سه‌شنبه گزارش دادند فردی روس تبار به نام «نیکولای گلاشکوف» و از منتقدان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه که در سال‌های اخیر در انگلیس ساکن بوده، به طرز ناشناخته‌ای در منزلش در لندن در گذشته است.


صراط: این منابع می گویند که او با بوریس برزوفسکی سرمایه دار روس و از مخالفان سرسخت پوتین که جسد او نیز در سال ۲۰۱۳ در لندن پیدا شد، رابطه نزدیکی داشته است.

گلاشکوف پیشتر معاون خطوط هوایی روسی ایرفلوت و کارمند شرکت لوگو واز متعلق به برزوفسکی بوده است. برزوفسکی در سال ۱۹۹۹ با پوتین به اختلاف خورد و به یکی از مخالفان سرسخت او تبدیل می شود. وی متعاقباً به انگلیس پناهنده شد اما گلاشکوف در روسیه به اتهام پول شویی و اختلاس محکوم به زندان شد و پس از گذراندن چند سال حبس آزاد و به انگلیس پناهنده شده بود.

گلاشکوف پیشتر در گفت وگو با گاردین درباره مرگ برزوفسکی گفته بود اطمینان دارد که او به قتل رسیده و نسبت به ترور شدن اتباع روس در انگلیس ابراز نگران کرده بود.

این حادثه در حالی رخ می دهد که مسمومیت سرگئی اسکریپال جاسوس اسبق روس در انگلیس که دو هفته پیش به همراه دخترش براثر تماس با ماده سمی بیمار شده و به بیمارستان منتقل می شوند، روابط لندن و مسکو را تیره کرده است.

نخست وزیر انگلیس دیروز طی اظهاراتی اعلام کرد که این یک ماده سمی اعصاب، ساخت روسیه است و از مقامات این کشور خواست تا درباره اینکه چطور این ماده به انگلیس منتقل شده توضیح دهند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 40
چاپ خبر
منبع: صراط نیوز

کد خبر:1208924

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار