چگونه در زمان خستگی ورزش کنیم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1209017


ورزش برای درمان بیماری های مختلف توصیه شده است و می تواند باعث افزایش سلامت و کاهش استرس شود. یکی از دیگر فواید ورزش کاهش خستگی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، برخی افراد این سوال برایشان پیش می آید که در زمان خستگی چگونه ورزش کنند. ورزش کردن باعث افزایش انرژی و کاهش خستگی می شود اما اگر برای شروع ورزش احساس خستگی می کنید می توانید به روش زیر ورزش را آغاز کنید.

برای شروع اگر مدتی است که ورزش نکرده اید باید با سرعت کمتر دوباره ورزش را آغاز کنید. اگر بیماری خاصی دارید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، برای شروع می توانید پیاده روی روزانه را امتحان کنید و بعد می توانید ورزش های دیگری همچون یوگا، شنا، دوچرخه سواری و در نهایت ورزش استقامتی انجام دهید.

بهتر است ورزش هایی که بیشتر از آنها لذت می برید، انتخاب کنید. ورزش باعث قوی تر شدن عضلات قلب می شود. اگر قلب قدرتمند شود اکسیژن رسانی به اعضای بدن افزایش می یابد. بنابراین پر انرژی بودن می کنید. ورزش همچنین باعث بهبود وضعیت خواب می شود. به هنگام ورزش به نشانه های مختلف در بدن خود دقت کنید. زیاد به خودتان فشار نیاورید ولی سعی کنید که مرتباً در برنامه ورزشی خود تنوع و پیشرفت داشته باشید.

اگر احساس کردید که بیش از حد عضلاتتان درد می کند و یا بیش از حد عرق می کنید و نمی توانید خوب نفس بکشید بهتر است که شدت ورزش را کاهش دهید.

در زمان ورزش در بدن هورمون آندورفین ترشح می شود که باعث ایجاد شادی چند ساعت بعد از ورزش می شود. برای ترشح آندورفین باید حداقل با ۷۵ درصد حداکثر ضربان قلب به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کرد. البته ترشح آندورفین در بدن ممکن است شما را به ورزش معتاد کند. مطمئن شوید که بیش از حد به خودتان فشار نیاورید، چون ممکن است که در آن صورت ورزش اثر عکس داشته و باعث خستگی شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 18
چاپ خبر
منبع:عصر ایران

کد خبر:1209017

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

 • چگونه در زمان خستگی ورزش کنیم


  سلامت نیوز: ورزش برای درمان بیماری های مختلف توصیه شده است و می تواند باعث افزایش سلامت و کاهش استرس شود. یکی از دیگر فواید ورزش کاهش خستگی است. به
 • چگونه در زمان خستگی ورزش کنیم


  ورزش برای درمان بیماری‌های مختلف توصیه شده است و می‌تواند باعث افزایش سلامت و کاهش استرس شود. یکی از دیگر فواید ورزش کاهش خستگی است.
 • چگونه در زمان خستگی ورزش کنیم


 • چرا هنگام ورزش احساس خستگی می کنیم؟


  متخصصان می ‌گویند اگر در حین انجام فعالیت‌ های ورزشی روزانه احساس می ‌کنید فشار بسیار زیادی به بدنتان وارد می‌ شود، زود خسته شده ‌اید، و دیگر به این ر
 • خستگی زیاد در بارداری، چگونه رفعش کنیم؟


  مسئولیت‌ های خود را کم کرده و بگذارید زمان بیشتری برای استراحت داشته باشید.
 • خستگی زیاد در بارداری، چگونه کنترل کنیم؟


  تغییرات هورمونی و فیزیکی که در تمام بدن شما به گردش در می آید منجر به ایجاد خستگی زیاد در ابتدا و هفته های پایانی بارداری می شود.
 • در زمان غیبت امام زمان چگونه با دشمنان مقابله کنیم؟


  آيا مى دانيد نقطه آغاز نفاق و كفر كجا است ؟! نقطه آغاز كفر، شنيدن سخن كفرآميز است . اين كه دنيا اصرار دارد سخنان كفرآميز شايع شود، براى اين است كه اگر
 • چگونه در تعطیلات ورزش کنیم


  غالبا افراد در تعطیلات زمان کافی برای ورزش کردن ندارند و به دنبال راه‌هایی برای این که بتوانند در کوتاه مدت با کیفیت بالا ورزش کنند، هستند.
 • چگونه در تعطیلات ورزش کنیم


  روزهای تعطیل خود را با یک ورزش کوتاه مدت آغاز کنید، پنج ‌دقیقه ورزش با شدت زیاد انجام دهید. به ‌این‌ ترتیب در ابتدای روز کالری می سوزانید و می توانید
 • چگونه در بارداری ورزش کنیم؟


  در هفته 34 بارداری اولم هستم. تصمیم گرفتم در صورت امکان زایمان طبیعی داشته باشم. آیا ورزش نکردن در طول بارداری مانع خواهد شد؟

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها