بررسی راه‌های مقابله با پولشویی از طریق بیت کوین

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1209024
یک مقام آگاه ژاپنی گفت، کشورش در نشست هفته آینده نشست گروه ۲۰ از اعضای این گروه خواهد خواست تا تلاش های خود را برای جلوگیری از سوء استفاده از بیت کوین برای پولشویی افزایش دهند.


یک مقام آگاه ژاپنی گفت، کشورش در نشست هفته آینده نشست گروه ۲۰ از اعضای این گروه خواهد خواست تا تلاش های خود را برای جلوگیری از سوء استفاده از بیت کوین برای پولشویی افزایش دهند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، یک مقام آگاه ژاپنی گفت، کشورش در نشست هفته آینده نشست گروه ۲۰ از اعضای این گروه خواهد خواست تا تلاش های خود را برای جلوگیری از سوء استفاده از بیت کوین برای پولشویی افزایش دهند.

این مقام ژاپنی افزود، اما احتمال موافقت رهبران مالی گروه ۲۰ با اهداف جهانی مشخص و اشاره به آن ها در یک بنیانیه پایانی چندان بالا نیست، زیرا رویکرد هر کشور در این زمینه با کشور دیگر متفاوت است.

یک مقام دیگر گفت: «بحث ها در این نشست روی گام های مقابله با پولشویی و حمایت از مصرف کنندگان متمرکز خواهد بود، نه چگونگی تاثیرگذاری داد و ستد ارز های دیجیتالی بر سیستم بانکی.»

«احساس کلی در بین اعضای گروه ۲۰ این است که اعمال مقررات بیش از حد سختگیرانه مناسب نخواهد بود.»

وزرای دارایی و روسای بانک های مرگزی کشور های عضو گروه ۲۰ قرار است روز های ۱۹ و ۲۰ مارس در بوینس آیرس برزیل با یکدیگر دیدار کنند و موضوع ارز های دیجیتالی یکی از دستور کار های این نشست است.

گروه کاری اقدام مالی مستقر در پاریسف که یک گروه ۳۷ کشوری ایجاد شده توسط گروه ۷ است و هدف آن مبارزه با نقل و انتقالات مالی غیرقانونی است قرار است در مورد گام های لازم برای جلوگیری از سوء استفاده از ارز های دیجیتال برای پولشویی در این نشست گزارشی ارائه کند.

نگرانی سیاست گذاران ژاپنی این است که هرچند اجماع کلی در بین کشور های عضو گروه ۲۰ این است که برداشتن چنین گام هایی ضرورت دارد، اما برخی کشور ها مقرراتی سهل گیرانه تر از کشور های دیگر دارند و این مفر هایی برای پولشویی ایجاد می کند.

ژاپن اولین کشور جهان است که با ایجاد یک سیستم ملی، بر داد و ستد بیت کوین نظارت می کند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1209024

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها