با ایستادن کالری بسوزانید

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1210130
سلامت نیوز: همه می دانیم که نشستن طولانی مدت و عدم تحرک برای سلامت خطرناک است. یافته های جدید نشان داده اند که ایستادن به کالری سوزی کمک می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، بررسی های جدیدی که در مجله اروپایی Cardiology منتشر شد است، ن


سلامت نیوز: همه می دانیم که نشستن طولانی مدت و عدم تحرک برای سلامت خطرناک است. یافته های جدید نشان داده اند که ایستادن به کالری سوزی کمک می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، بررسی های جدیدی که در مجله اروپایی Cardiology منتشر شد است، نشان داده که ایستادن می تواند به طور بالقوه از افزایش وزن پیشگیری کند. افزایش وزن با نشستن طولانی مدت و عدم تحرک اتفاق می افتد.

در بررسی های چند گانه و متعدد محققان 64 تحقیق انجام شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند که در این تحقیقات در مجموع 1184 نفر مورد بررسی قرار گرفته بودند. برای خانم ها ایستادن در هر دقیقه باعث سوزاندن 0.1 کالری بیشتر از نشستن می شود. 0.1 کالری خیلی ناچیز به نظر می رسد، درست است؟

اما در طولانی مدت این میزان ناچیز نخواهد بود: ایستادن به مدت 6 ساعت در روز به یک شخص 65 کیلویی کمک می کند که میزان 54 کالری بسوزاند. این میزان را در طول سال با هم جمع کنید که این مقدار معادل 2.5 کیلوگرم چربی خواهد بود. خب این مقدار خیلی هم ناچیز نخواهد بود.

نکته : مردها در هر دقیقه ایستادن 0.19 کالری می سوزانند، چرا که موجودات بزرگتر با توده عضلانی بیشتری هستند.

به نظر می رسد ایستادن فعالیت خاص و بزرگی نیست، اما همانطور که نویسندگان این پژوهش اشاره می کنند، بدن در زمان ایستادن برای صاف و قائم نگه داشتن خود عضلات بیشتری را به کار می برد، بنابراین طبیعی است که انرژی بیشتری برای این کار استفاده می کند.

به علاوه بررسی های قبل از این نشان دادند که ایستادن در مقایسه با نشستن در هر ساعت 9 برابر کالری بیشتری می سوزاند. به هرحال محققان هشدار می دهند که برای سوزاندن کالری و چربی نباید تنها به ایستادن اکتفا کنید. این یافته ها هنوز به تحقیقات بیشتری احتیاج دارند، به علاوه در طولانی مدت مواد غذایی بیشتری می خورید که این میزان کالری سوزاندن در مقابل کالری دریافتی ناچیز است.

تاکنون اکثر مردم می دانند که نشستن در پشت کامپیوتر برای مدت طولانی یعنی به استقبال سرطان رفتن.نشستن طولانی مدت گردش خون را آهسته می کند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد و سلامتی ستون فقرات را به خطر می اندازد. اما بررسی ها نشان داده اند که ایستادن می تواند به مقابله کردن با برخی مشکلات کمک کند، از جمله کاهش قند خون، تری گلیسرید و فشار خون.

کلام آخر : گاهی به جای نشستن در جای خود بایستید و هر از گاهی نیز در اطراف قدم بزنید. نشستن برای مدت زیاد به معنای استقبال از بیماری ها و خطرات مختلف است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 34
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1210130

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

 • با ایستادن کالری بسوزانید


  سلامت نیوز: همه می دانیم که نشستن طولانی مدت و عدم تحرک برای سلامت خطرناک است. یافته های جدید نشان داده اند که ایستادن به کالری سوزی کمک می کند. به
 • 15 دقیقه ای کالری بسوزانید


  سلامت نیوز: میخواهید بدون اینکه شدت کالری سوزی ورزشی که میکنید پایین بیاید زمان تمرین را پایین بیاورید؟ راز این کار در پله ها نهفته است! به گزارش
 • با این ۷ کار روزمره بیش از ۲۰۰ کالری بسوزانید


  همه ما می‌دانیم که ورزش نه تنها برای سلامتی جسمی بلکه برای سلامت روحی نیز مفید است این کار باعث افزایش طول عمر اشخاصی که به صورت مرتب ورزش می‌کنند نیز
 • با خواب کالری بسوزانید!


  سلامت نیوز: هنگامی که خسته هستید تمایل کمتری به انجام فعالیت در طول روز دارید و همچنین بدن نسبت به مصرف کالری محافظانه کارتر عمل می کند. به گزارش سل
 • با خواب کالری بسوزانید!


 • کالری را با رکاب بسوزانید!


 • کالری را با رکاب بسوزانید!


  سلامت نیوز: برای کسب تناسب اندام و کاهش وزن سریع تر، دو بار در هفته تمرینات اینتروال را به برنامه دوچرخه سواری خود اضافه کنید. به گزارش سلامت نیوز ب
 • با این ورزش ها کالری بیشتری بسوزانید


  دلایل زیادی برای ورزش کردن وجود دارد اما افراد زیادی برای سوزاندن کالری و کاهش وزن ورزش می‌کنند.
 • ورزش کنید، کالری بسوزانید


  ورزش کمک می کند بتوانیم کالری های اضافی حاصل از غذاهای بی ارزش را بسوزانیم ، البته باید مدت زمان دقیقی ورزش کنیم.
 • آیا عرق کردن باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید؟


  سلامت نیوز: عرق کردن روش طبیعی بدن برای تنظیم دمای خود است. بدن این کار را با رها کردن آب و نمک انجام می دهد که تبخیر آن باعث خنک شدنتان می شود.

پربازدیدترین اخبار