آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده‌ای؛ پنج‌شنبه نهم فروردین ۹۷

منبع : تابناک کد خبر: 1221034
به این هشدار، ضرورت هشدار به مسافران نوروزی در مسیر بازگشت در روز‌های پیش رو را باید افزود چراکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، بسیاری از مناطق کشورمان وزش باد شدید و در نتیجه احتمال بروز پدیده گرد‌وغبار را در یکی دو روز آینده پیش رو دارند و از این رو لازم است نسبت به رانندگی ایمن کوشا باشند.


از جمله خبر هایی که در نوروز بسیاری مشتاق دانستن درباره اش هستند و سعی می کنند، آگاهی به روزی از آن داشته باشند، اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور و وضعیت ترافیکی جاده هاست؛ از این روی، «تابناک» تلاش خواهد داشت برای رفاه حال مسافران پرشمار نوروزی در کشورمان، روزانه اخبار مرتبط با این دو حوزه را در بسته ای ویژه در اختیارتان گذارد.

به گزارش «تابناک»، در انتهای هفته و در حالی که بسیاری از مسافران پرشمار نوروزی مهیای بازگشت به شهر و منازل خود می شوند، پیش بینی های هواشناسی حکایت از آن دارد که روز جمعه و شنبه شاهد وزش باد و بارش باران های بهاری خواهیم بود. پیش بینی ای که لازم است برای آن دسته از هموطنانمان که در حاشیه خزر اقامت دارند، دریای مواج و متلاطمی که ارتفاع موج های آن به ۲ متر نیز ممکن است برسد را اضافه کرده و در این خصوص به ایشان هشدار دهیم.

به این هشدار، ضرورت هشدار به مسافران نوروزی در مسیر بازگشت در روز های پیش رو را باید افزود چراکه بر اساس پیش بینی های هواشناسی، بسیاری از مناطق کشورمان وزش باد شدید و در نتیجه احتمال بروز پدیده گرد وغبار را در یکی دو روز آینده پیش رو دارند و از این رو لازم است نسبت به رانندگی ایمن کوشا باشند.

آخرین وضعیت ترافیک

بر اساس گزارش پلیس راهور، روز گذشته محور پونل-خلخال در حد فاصل دو استان گیلان و اردبیل به دلیل ریزش کوه مسدود شد که این انسداد هنوز رفع نشده است.

هم اکنون طول مسیر جنوب به شمال محور کرج –چالوس –نیمه سنگین و محدوده دزبن تا مرزن آباد-سنگین و مسیر شمال به جنوب(محدوده تونل کندوان تا نساء) دارای ترافیک نیمه سنگین است. مسیر جنوب به شمال محور هراز(از پلور تا آب اسک)-سنگین و طول محور آن پرحجم است.

طول مسیر جنوب به شمال محور فیروزکوه پرحجم پیش بینی می شود و محور سلفچگان-قم و هر دو باند آزاد راه تهران-قم-پرحجم گزارش می شود.

در استان قزوین محورهای قزوین-رشت, قزوین-زنجان و قزوین-کرج پرحجم است و مسیر جنوب به شمال محور رشت-قزوین(محدوده های لوشان,منجیل و مسکن مهر رودبار) و محور رشت-لاهیجان نیز پرحجم گزارش می شود.

در استان خراسان رضوی نیز آزادراه ملک آباد به مشهد و تربت حیدریه به مشهد دارای ترافیک نیمه سنگین است و  طول مسیر باند جنوبی آزادراه های تهران-کرج و کرج-قزوین نیز پرحجم است.

همچنین محور اولنگ –شاهرود در استان های گلستان و سمنان، محور دیزین-شمشک در استان های تهران و البرز، محور فرعی گنجنامه-تویسرکان در استان همدان، محور دره شهر -پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین در استان ایلام و نیز محور شوش -فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل در استان خوزستان مسدود است.

آخرین وضعیت آب و هوا
پیرو اطلاعیه روز گذشته سازمان هواشناسی کشور، امروز تا بعدازظهر جمعه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و به تدریج در استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی وزش باد شدید از سمت جنوب و جنوب غرب پیش بینی می شود. بادی که انتظار می رود سرعت آن بین ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت باشد و سرعت لحظه ی آن در برخی نقاط در این استان ها به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

این در حالی ست که در روز جمعه سرعت باد بین ۳۵ تا ۵۵ کیلومتر بر ساعت و سرعت لحظه ای آن در برخی نقاط به بیش از ۶۵ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. احتمال می رود با وزش باد شدید احتمال خیزش گردوخاک (حتی از نوع وارداتی آن که به دلیل پیش بینی وزش باد شدید در عراق محتمل به نظر می رسد) و وارد شدن خسارت به تاسیسات شهری و روستایی در این مناطق وجود داشته باشد.

از اواخر وقت پنج شنبه و طی روز جمعه در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی (به ویژه مناطق جنوبی استان)، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، دامنه های زاگرس در استان لرستان و ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز و تهران رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و در روز جمعه احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در برخی مناطق استان های یاد شده وجود دارد.
 
آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده ای؛ پنج شنبه نهم فروردین ۹۷

وضعیت جوی استان های کشور برای امروز و دو روز آینده این گونه پیش بینی می شود؛
 
آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده ای؛ پنج شنبه نهم فروردین ۹۷
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 14
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:1221034

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار