تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو با انتشار اوراق مشارکت

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1222966
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از انتشار دو هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به منظور تکمیل خط ۶ و ۷ مترو خبر داد.


تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو با انتشار اوراق مشارکتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ "محسن پورسیدآقایی" بر ضرورت توسعه حمل و نقل همگانی به عنوان نیاز ضروری شهر تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه مدیریت شهری نوسازی و گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خوشبختانه تلاش های گسترده مدیریت شهری به ثمر نشسته است و با همکاری مسئولان بانک مرکزی و بانک شهر مجوز انتشار اوراق مشارکت به منظور تکمیل خط 6 و 7 مترو پایتخت در امسال صادر شده است.
پورسیدآقایی تصریح کرد: 2 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو تهران به خصوص تکمیل خط 6 و 7 مترو اختصاص یافته است که تا کنون 700 میلیارد تومان آن در بانک شهر منتشر شده است.
وی با بیان اینکه بقیه اوراق مشارکت در فروردین امسال از طریق مشارکت سایر بانک ها صادر می شود گفت: از این طریق مشکلات احداث خط 6 و 7 مترو برطرف خواهد شد.
معاون شهردار تهران با بیان این که یکی از روش هایی که برای کاهش تمایل به استفاده از وسایل نقلیه شخصی وجود دارد، گسترش سیستم حمل و نقل همگانی بخصوص سیستم های انبوه بر نظیر مترو می باشد، خاطر نشان کرد: مجوز انتشار چهار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو را داریم، این در حالی است که همزمان استفاده از دو فاینانس ۳۵۰ میلیون یورویی را برای خرید ناوگان پیش می بریم.
پورسیدآقایی با بیان اینکه اولویت ما به منظور مدیریت ترافیک پایتخت توسعه مترو خواهد بود، تاکید کرد: تنها ایجاد یک شبکه منسجم حمل و نقل می تواند گره از معضلات ترافیکی تهران بگشاید، از اینرو با توجه به شرایط و موقعیت معابر و شریانهای درون شهری، توسعه وگسترش مترو را به عنوان یک اولویت قرار داده ایم و همزمان با آن ناوگان اتوبوسرانی را تقویت خواهیم کرد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:صدا و سیما

کد خبر:1222966

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار