اگر گناه بو داشت، چه اتفاقی می‌افتاد؟

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1226013
اگر بوی گناهان احساس می‌شد، هیچ کس با گناهکار هم‌نشین نمی‌شد.


به گزارش افکارنیوز،

خداوند متعال فرموده است: «ای فرزند آدم، اگر برادران تو بوی گناهانت را متوجه می شدند، با تو هم نشین نمی شدند و گناهان تو، هر روز رو به افزایش و عمر تو در نقصان و کمی است».

آیت الله مجتهدی تهرانی در شرح این حدیث می گویند: اولیای خدا بوی گناه را می فهمند، مثل شیخ رجبعلی خیاط که می فهمید و در گوش افراد می گفت: «بوی گناه می دهی». گناه بود دارد، ایمان هم بود دارد. همانطور که پیامبر خدا وارد خانه شدند و متوجه بوی اویس گشتند و فرمودند: «من بوی رحمان را از سوی یمن میشنوم. عرض کردند: بله قبل از آمدن شما، اویس به اینجا آمده بود و وقتی دید که شما نیستید، رفت. خانه رسول خدا را معطر کرده بود و حضرت بوی ایمان او را استشمام کرد».

 وی افزود: بعضی ها با ادم معناقه میکنند و خوشبو هستند اما عطری نزده اند و بعضی عطر زده اند اما بوی بد میدهند،چراکه ایمان کاملی ندارند. نماز صبحش قضا شده و بوی بد گرفته است.

آیت الله مجتهدی تهرانی گفت: در حاشیه کتاب مفاتیح اشاره شده است که ملک سه بار در شب انسان را بیدار می کند و می گوید که بیدار شو و نماز شب بخوان. اما آن شخص می خوابد. وقتی اذان می گویند شیطان خوشحال می شود که این شخص نتوانسته نماز بخواند و روی صورتش بول می کند. قدیم صورت ها نورانی بود، اما الان چون که نماز صبح ها قضا میشود صورت ها تاریک است.

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 154
چاپ خبر
منبع:افکار نیوز

کد خبر:1226013

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار