برگزاری انتخاباتی شفاف و معتبر به نظام افغانستان مشروعیت می‌بخشد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236660
رئیس اجرائیه افغانستان گفت: انتخابات اساس مشروعیت نظام و ثبات سیاسی در افغانستان است و آغاز ثبت نام رأی دهندگان گامی مهم برای عملی شدن یکی از وعده‌های حکومت وحدت ملی برای برگزاری یک انتخابات با اعتبار و شفاف در افغانستان است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان با «کورنلیوس زیمرمن» نماینده ناتو در افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

زیمرمن در این دیدار از آغاز ثبت نام رأی دهندگان برای انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در افغانستان استقبال کرد و آن را گامی مهم برای برگزاری یک انتخابات شفاف و با اعتبار در افغانستان دانست.

وی برگزاری یک انتخابات شفاف٬ سراسری و با اعتبار را برای روند مردم سالاری و ثبات در افغانستان مهم و اساسی خواند.

رئیس اجرائیه افغانستان نیز با قدردانی از حضور و کمک های همیشگی ناتو به افغانستان٬ انتخابات را اساس مشروعیت نظام و ثبات سیاسی در افغانستان خواند و آغاز ثبت نام رأی دهندگان را گامی مهم برای عملی شدن یکی از وعده های حکومت وحدت ملی برای شفافیت و برگزاری یک انتخابات با اعتبار در افغانستان خواند.

در این نشست وضعیت امنیتی٬ کمک های کشورهای عضو ناتو برای افغانستان٬ روابط افغانستان و پاکستان٬ روندصلح و راه های دست یافتن به صلح در افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده ناتو در این نشست همچنین از برنامه صلح حکومت افغانستان حمایت کرد و آن را گامی عملی و واقع بینانه برای دست یافتن به صلح در افغانستان خواند.

/انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 65
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1236660

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار