راه اندازی مراکز توانمندسازی اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236786
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی از راه‌اندازی مراکز توانمندسازی اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های کشور خبر داد.


راه اندازی مراکز توانمندسازی اعضای هیات علمی در دانشگاه هابه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،محمدرضا آهنچیان در نشست هم اندیشی و آشنایی با سامانه آموزش عالی (HES)، اظهار داشت: هدف، روش و چگونگی اجرای برنامه های درسی، از مهم ترین مباحثی است که در گروه های تخصصی برنامه ریزی درسی و گسترش آموزش عالی باید بر روی آن تمرکز شود.

وی بر ارزشیابی و نظارت بر اجرای برنامه های گروه های تخصصی برنامه ریزی درسی و گسترش آموزش عالی تأکید و اظهار امیدواری کرد گروه های تخصصی به صورت سالانه یا دوسالانه از لحاظ اقدام و سطح اقدام درخصوص بازنگری، تدوین برنامه ها و مأموریت هایی که بر عهده دارند مورد ارزشیابی قرار گیرند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تقویت گروه های تخصصی از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و جزوات، سیاست ادغام بخش های پژوهش و فناوری در حوزه های برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی و ارتقای سطح اثربخشی گروه های تخصصی را به عنوان مأموریت های مطمع نظر دفتر برنامه ریزی آموزش عالی عنوان کرد.

وی با اشاره به شعار ملی سال مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» و سیاست های کلان کشور در افزایش تولید ملی و بحث توسعه از زاویه علم، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست هایی که در حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم در سال ۱۳۹۷ دنبال می شود «ارتقای برنامه های مهارت افزایی دانشجویان» است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی بر توجه به ارتقای مهارت افزایی در برنامه های درسی و چگونگی برنامه ریزی درسی در راستای افزایش تولید ناخالص ملی که منجر به ارتقای سطح اقتصاد ملی کشور می شود تأکید کرد.

وی به بهبود کیفیت تدریس و لزوم توانمندسازی اعضای هیات علمی با تأکید و تمرکز بر اعضای جوان تر و تازه استخدام شده اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم مراکز توانمندسازی اعضای هیات علمی را در دانشگاه ها فعال کنیم تا بتوانیم از طریق اعضای هیات علمی که در مسیر توانمندسازی گام برمی دارند نسبت به ارتقای کیفیت آموزشی با همت جدی تری پیش رویم.

انتهای پیام/ 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 153
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1236786

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار