بازی مار و پله تروریست‎ها با ساخت تونل‎های زیرزمینی/راه‎های مخفی چند کیلومتری تروریست‎ها چکونه حفر می‎شود؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236967
نیروهای ارتش سوریه اخیرا در ادامه عملیات خود در غوطه شرقی به شبکه گسترده‌ای از تونل‌های زیرزمینی در مناطق تحت اشغال تروریست‌ها برخوردند که برای تردد و انبار کردن مهمات از آنها استفاده می‌شده است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نیروهای ارتش سوریه اخیرا در ادامه عملیات خود در غوطه شرقی به شبکه گسترده ای از تونل های زیرزمینی در مناطق تحت اشغال تروریست ها برخوردند که برای تردد و انبار کردن مهمات از آنها استفاده می شده است.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

اوایل ماه آوریل یروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی مزارع اطراف شهر دوما در غوطه شرقی شبکه گسترده ای از تونل های زیرزمینی به جای مانده از تروریست های جیش الاسلام را در «مسرابه»، «الشیفونیه» و «اطراف دوما کشف کردند.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

بر اساس گزارش برخی از فرماندهان میدانی ارتش سوریه، تروریست های جیش الاسلام  تونلی به طول حدود 4 تا 5 کیلومتر حفر کرده و تونل هایی فرعی از آن منشعب شده بوند که طول این تونل های فرعی نیز به 600 متر می رسد.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

بر اساس گزارش مقامات ارتش سوریه، تروریست ها از این تونل ها برای دستیابی به سنگرها و کمین ها استفاده می کرده اند.

واحدهای ارتش سوریه یک تونل متعلق به تروریست ها در مزارع اطراف دوما را کشف کرده اند که ارتفاع آن 6 متر و عرض آن نیز 15 متر بوده است.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

فرماندهان ارتش سوریه می گویند که تروریست ها از این تونل ها برای نگهداری ماشن آلات سنگین و نیز آماده سازی و بمب گذاری آنها استفاده می کردند.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

نیروهای ارتش سوریه اسفند ماه گذشته نیز موفق شدند تونل های متعلق به تروریست ها را در منطقه حرستا در غوطه شرقی به کنترل خود در آورند.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

بر اساس گزارش ها برخی از این تونل ها به اندازه ای بزرگ هستند که خودرو به راحتی در آنها حرکت می کند.

ارتش سوریه علاوه بر این دو بیمارستان زیرزمینی در شهرک «عربین» کشف کرده که تونلی به طول بیش از 400 متر آنها را به هم مرتبط می کند.

تونل های زیرزمینی تروریست ها در سوریه

ارتش سوریه به تونلی در شهرک عین ترما نیز دست یافت که به دو بخش تقسیم می شود؛ بخشی از آن شهرک «عین الترمه» را به «زملکا» و بخش دیگر عین الترمه را به جوبر وصل می کند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 87
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1236967

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>