ایران زیباست؛ دشت لاله‌های واژگون

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1236971
تلفیق سرخی لاله و سبزی دشت و سفیدی برف، قصه بهار را در سرشان زمزمه می‌کند؛ قصه شهر لاله‌های سرخ. لاله‌های گلستان کوه را باید در بهار به تماشا نشست.


به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سرما که رخت برمی بندد، بهار که می شود و آفتاب اریب وار، روی دشت می تابد، لاله ها از دل خاک، سرک می کشند. لاله های کوچک جوانه می زنند، قد می کشند و به وقت رسیدن، درست به سان اشکی که از صورت گل میان سُرخوردن و نخوردن، بلاتکلیف مانده باشند و به مانند دلی پر گلایه از آبی آسمان، رویشان را به زمین می گردانند، واژگون می شوند تا چشم در چشم زمین بدوزند. لاله های واژگون، روایت بهار سرخوشند در گلستان کوه؛ کوهی که در ۱۵ کیلومتری خوانسار نشسته و شهر لاله ها شده. گلستان کوه در جنوب شهرستان خوانسار و در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان، منطقه ای سرسبز را به نام خود کرده؛ جایی که گونه های گزنگبین، پیاز وحشی و انواع گل های زیبا را میزبانی می کند. گیاهانی که صخره و دشت، خانه شان است. باران، لاله ها را رستگار کرده و در شبی بهاری، به وقت اواخر فروردین، بارش برف شبانه، سفیدپوششان کرد تا جانی دوباره در آنها بدمد. تلفیق سرخی لاله و سبزی دشت و سفیدی برف، قصه بهار را در سرشان زمزمه می کند؛ قصه شهر لاله های سرخ. لاله های گلستان کوه را باید در بهار به تماشا نشست. از فروردین تا اواسط خرداد بهترین زمان برای دیدار با شهر بهار است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 33
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1236971

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

—>