روایت یک گزارش محرمانه درباره اوضاع اجتماعی در انگلیس/ افزایش روزافزون افراد بی‌خانمان و کارتن خواب

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1237053
بر اساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در انگلیس حدود 50 درصد از مردم این کشور می‌گویند که شمار افراد بی‌خانمان در این کشور در مقایسه با 10 سال گذشته افزایش یافته است.


افزایش شمار افراد بی خانمان در انگلیس/به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، بر اساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در انگلیس حدود 50 درصد از مردم این کشور می گویند که شمار افراد بی خانمان در این کشور در مقایسه با 10 سال گذشته افزایش یافته است.

این نظرسنجی از سوی مؤسسه «یوگاو» انجام و نتیجه آن روز گذشته منتشر شده است و شرکت کنندگان در آن می گویند که شمار افراد بی خانمان در محل زندگی آنها افزایش یافته است.

معظل افراد بی خانمان در انگلیس طی سال های اخیر تبدیل به یک مسئله حاد شده و بسیاری از متخصصان این موضوع را مرتبط با تغییرات در قوانین رفاهی انگلیس از سوی دولت این کشور در سال 2013 می دانند؛ برای مثال افرادی که در مسکن های اجتماعی خیریه زندگی می کنند اگر خانه آنها دارای یک اتاق خواب باشد 14 درصد و اگر دارای دو یا بیشتر اتاق خواب باشد 25 درصد از پرداختی های آنها کسر خواهد شد که این امر موجب ایجاد محیطی خصمانه برای افراد بی خانمان می شود.

بر اساس نتایج این نظرسنجی افرادی که متوجه افراد بی خانمان «بیشتر» در محل سکونت خود می شوند 47 درصد ثبت شده است در حالی که این آمار در نظرسنجی مشابه در سال 2013 حدود 26 درصد بوده است.

47 درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی مؤسسه یوگاو بر این عقیده هستند که بی خانمان شدن افراد در انگلیس در پی عواملی است که خارج از اختیار افراد هستند و تنها 27 درصد گفته اند این امر در پی انتخاب بد سبک زندگی روی می دهد.

ماه ژانویه نیز وزارت انجمن های مسکن و ادارات محلی انگلیس تأیید کرد که شمار افراد بی خانمان در انگلیس در سال 2017 افزایشی 15 درصدی داشته که این افزایش برای شهر لندن 24 درصد بوده است.

این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده در ماه دسامبر سال گذشته تعداد افراد بی خانمان در انگلیس طی 6 سال اخیر افزایشی 134 درصدی داشته که مقامات انگلیس به دلیل عدم اقدام مناسب در این زمینه مورد انتقادات شدید قرار گرفته اند.

یک گزارش محرمانه از سوی نمایندگان پارلمان نشان می دهد که در حال حاضر 9 هزار نفر در انگلیس مجبور به خواب در خیابان ها هستند و کابینه دولت انگلیس به دلیل «شکست مطلق» در سازماندهی افراد بی خانمان مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 1120
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1237053

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>