خروج آمریکا از سوریه؛ نیروهای عربستان، امارات و قطر به سوریه اعزام می‌شوند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1237203
روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش داده که دولت ترامپ در پی تشکیل یک نیروی متحد عربی برای جایگزینی نظامی آمریکا در سوریه است.


خروج آمریکا از سوریه؛ نیروهای عربستان، امارات و قطر به سوریه اعزام می شوندبه گزارش گروه بین الملل خبرگزار ی میزان، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده آمریکا در پی جایگزینی نیروهای آمریکایی در سوریه با یک «نیروی عربی» است.

مقامات دولتی آمریکا به وال استریت ژورنال گفته اند با شکست داعش دولت ترامپ به منظور تشکیل یک «نیروی عربی» در حال رایزنی با چند کشور عربی برای ارائه کمک مالی و نیروی نظامی است تا سرانجام جایگزین نیروهای نظامی آمریکا در سوریه شوند.

به گفته این مقامات تاکنون کشورهای عربستان، قطر و امارات در جریان قرار گرفته اند تا میلیاردها دلار و همچنین منابع نظامی را فراهم تا به برقراری امنیت در سوریه پس از شکست داعش کمک کنند.

بنا به این گزارش «جان بولتون» مشاور امنیت ملی دولت ترامپ نیز گفته با مقامات دولت مصر درباره این طرح گفتگو کرده است.

برخی از مقامات نظامی اما به وال استریت ژورنال گفته اند که اگر نیروهای نظامی آمریکا به طور کامل از سوریه خارج شوند، متقاعد کردن کشورهای عربی به ارسال نیروی نظامی بسیار سخت است.

این گزارش در حالی منتشر می شود که دونالد ترامپ در اظهارنظری عجیب اعلام کرده که آمریکا به زودی نیروهای نظامی اش را از سوریه خارج می کند.

اما این تصمیم دونالد ترامپ مخالفان جدی در دولت و در بین مشاوران نظامی و قانونگذاران دارد و نسبت به پیامدهای خروج نیروهای آمریکا به وی هشدار داده اند.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 42
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1237203

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار