صدور مجوز برگزاری نمایشگاه خودرو در دل ترافیک/ تهران، نخستین شهر با ۲ نمایشگاه خودرو در جهان!

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1237213
سازمان توسعه تجارت اخیرا برای برگزاری نمایشگاه خودرو تهران در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران بر خلاف مصوبه قبلی شورای شهر، مجوز صادر کرده است.


صدور مجوز برگزاری نمایشگاه خودرو در دل ترافیک/ تهران، نخستین شهر با ۲ نمایشگاه خودرو در جهان!به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سازمان توسعه تجارت در حالی برای برگزاری نمایشگاه خودرو در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران مجوز صادر کرده که برگزاری این نمایشگاه در این محل به دلیل ایجاد ترافیک شدید در شهر، نبود ایستگاه مترو قفل شدن چند بزرگراه اصلی منتهی به نمایشگاه چند سالی می شود که از سوی شورای شهر غیر قانونی شده و هیچ شرکتی مجوز برگزاری این نمایشگاه در این محل را نداشته است.

حال با توجه به برگزاری دو دوره از نمایشگاه خودرو تهران در شهر آفتاب که با استقبال پرشور بازدیدکنندگان و حتی شرکت های خارجی که به صورت مستقل در این نمایشگاه شرکت داشتند، جای سئوال دارد که چرا در آستانه برگزاری سومین دوره این نمایشگاه، قرار است نمایشگاه خودرویی دیگر با همان عنوان و در همان شهر در یک محل پر تردد و پر ترافیک برگزار شود.

نکته قابل تامل ماجرا اینجاست که سال ها از برگزاری آخرین دوره نمایشگاه خودرو در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران می گذرد و با وجود مصوبه شورای شهر، درخواست پلیس راهور و دیگر نهاد های ذی ربط، در این چند سال هیچ مجوزی از سوی سازمان توسعه تجارت برای برگزاری این نمایشگاه در این محل صادر نشد و حالا که تهرانی ها به حضور در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب عادت کردند و زیر ساخت های لازم برای حمل و نقل، رفاه و امکانات مورد نیاز برگزاری این نمایشگاه در شهرآفتاب فراهم شده است، با چه استدلالی این چنین مجوزی از سوی سازمان توسعه تجارت برای برگزای مجدد یک نمایشگاه خودرو دیگر در تهران آن هم در این محل صادر می شود.

این در حالیست که حتی شورای تامین استان به دلیل قفل شدن تمامی بزرگراه های اطراف محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران سال ها قبل خواستار جلوگیری از برگزاری این نمایشگاه در این محل شده بود و برای انتقال نمایشگاه های بزرگی مثل کتاب و خودرو، هزینه زیادی برای ساخت و تجهیز شهرآفتاب صورت گرفته است.

جدای این مسائل، برگزاری دو نمایشگاه با یک عنوان در پایتخت، باعث سردرگمی شرکت های خارجی و شرکای خودروسازان داخلی می شود، چرا که قطعا چنین شاهکاری را در هیچ جای دیگر جهان ندیده و تجربه نکرده اند.

از آن گذشته شهروندان تهرانی بار ها شاهد ترافیک سنگین در اطراف نمایشگاه بین المللی تهران آن هم برای برگزاری یک کنسرت چند ساعته بوده اند، حالا چطور می توان یک نمایشگاه با این سطح علاقه مندی و عمومیت را در این محل آن هم در ساعات بعد از افطار که سینما ها و برخی دیگر از مراکز تفریحی تا سحر به شهروندان خدمات ارائه می کنند و تقریبا شهر تا صبح بیدار است، در این محل برگزار کرد.

جالب اینجاست که نعمت زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت بار ها بر لزوم برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهرآفتاب برای تعامل بیشتر با شهرداری، پلیس راهور و تردد راحت تر بازدیدکنندگان تاکید کرده بود، اما حالا زیرمجموعه همان وزارتخانه در اقدامی قابل تامل مجوز برگزاری نمایشگاه بزرگی مثل خودرو در دل پایتخت را می دهد.

موضوعی که قطعا در کنار مخالفت شهرداری، پلیس راهور و ... مشکلات متعددی برای شرکت های خودروساز، قطعه ساز، واردکنندگان خودرو و علاقه مندان این حوزه را دچار سردرگمی خواهد کرد.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 104
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1237213

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>