تعیین ضوابطی برای جلوگیری از سفرهای غیرضرور کارکنان دولت/ به زودی؛ ارائه گزارش از سفر‌های خارجی کارکنان دولت در سال ۱۳۹۶

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238783
عضو ناظر مجلس در «هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت» گفت: در راستای اثر بخشی سفر‌ها و جلوگیری از سفر‌های غیر ضرور موارد مختلفی مطرح شده و ضوابطی هم در این هیئت در جهت کارآمدی سفر‌ها تعیین شده است.


بدون تیترعلیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به اهمیت سفر های خارجی کارکنان دولت و ضرورت ساماندهی این سفر ها گفت: در راستای اثر بخشی سفر ها و جلوگیری از سفر های غیر ضرور در واقع موارد مختلفی مطرح شده و ضوابطی هم در هیئت نظارت بر سفر های خارجی کارکنان دولت در جهت کارآمدی سفر ها تعیین شده است.

تشکیل کمیته نظارت بر سفر های خارجی در وزارتخانه ها
وی تصریح کرد: در حال حاضر در همه وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی کمیته نظارت بر سفر های خارجی شکل گرفته است و این کمیته زیرنظر وزرا انجام وظیفه می کند و قاعدتاً وقتی درخواست سفر های خارجی درآن کمیته ها تصویب می شود به هیئت نظارت بر سفر های خارجی کارکنان دولت ارجاع داده می شود.

عضو ناظر مجلس در «هیئت نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت» بیان داشت: همچنین تصمیمی که این هیئت گرفته و تاکنون هم سابقه نداشته این است که این هیئت با همه کمیته های نظارت بر سفر های خارجی در وزارتخانه ها جلساتی جداگانه داشته و در واقع خطوط هیئت نظارت مرکزی را به آن ها منتقل می کنیم.

رحیمی تاکید کرد: این هیئت گزارش عملکرد ۶ ماهه و یک ساله کمیته های سفر های خارجی دروزاتخانه ها را دریافت می کند.

به زودی؛ تهیه گزارش سفر های خارجی کارکنان دولت در سال ۹۶
عضو ناظر مجلس در «هیئت نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت» گفت: البته در این جلسات تنها نمایندگان ناظر مجلس حضور دارند و کل هیئت نظارت نیستند لذانمایندگان ناظر مجلس تشخیص دادند که این جلسات هماهنگی تشکیل شود که این امر قاعدتاً به سلامت و کارآمدی بیشتر این فرآیند و پروسه کمک می کند.

رحیمی با بیان اینکه بدون مجوز «هیئت نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت» قاعدتاً نباید سفری انجام شود، اظهارداشت: البته موارد استثنایی هم وجود داشته که سفری انجام شده  است و وقتی رجوع به درخواست مجوزشده، این هیئت با صدور مجوز مخالفت کرده است.
 
این نماینده مجلس بیان داشت: به زودی گزارش سفر های خارجی کارکنان دولت در سال ۱۳۹۶ را به صورت آماری آماده و در اختیار رسانه ها قرار می دهیم.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 924
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1238783

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

گزارش ها