آمار تخلفات واردات خودرو پاک می‎شود؟

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1257255
آیا در نقل و انتقال اطلاعات ثبت سفارش به سامانه جامع تجارت، آمار ثبت سفارش های غیر قانونی پاک خواهد شد یا وزارت صنعت برای این امر پیش بینی های لازم را انجام داده است.


آمار تخلفات واردات خودرو پاک می‎شود؟

آیا در نقل و انتقال اطلاعات ثبت سفارش به سامانه جامع تجارت، آمار ثبت سفارش های غیر قانونی پاک خواهد شد یا وزارت صنعت برای این امر پیش بینی های لازم را انجام داده است.

خبرگزاری تسنیم: " تمامی ردیف تعرفه های باقی مانده در سامانه ثبت سفارش به سامانه جامع تجارت انتقال خواهد یافت" این بخشی از بخشنامه جدید سازمان توسعه تجارت در فرآیند ساماندهی ثبت سفارش است که براساس آن مجوز ثبت سفارش، اعم از افتتاح یا تمدید صرفاً باید از درگاه سامانه جامع تجارت انجام شود.

در این بخشنامه سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که این امر در راستای تسهیل امور متقاضیان و در اجرای تصویب نامه هیات وزیران در جهت ساماندهی و یکپارچه سازی فرآیند ثبت سفارش انجام شده است.

به دنبال ابلاغ این بخشنامه تعدای از واردکنندگان خودرو برای پیگیری ثبت سفارش های دی ماه ۹۶ خود به سازمان توسعه مراجعه کرده اند و به آن ها اعلام شده ثبت سفارش های دی ماه تا پایان ۹۶ به سامانه جدید انتقال خواهد یافت و ثبت سفارش های قبل از دی ماه ۹۶ در سامانه پاک خواهد شد. با توجه به این موضوع بحث تخلفات واردات خودرو در ماه های بسته بودن سایت سفارش با ابهامات زیادی همراه خواهد شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت یک شنبه ۲ اردیبهشت امسال اعلام کرده بود"بررسی ها نشان می دهد پس از توقف ثبت سفارش واردات خودرو​ تخلف صورت گرفته است، برای روشن شدن این موضوع پرونده تخلفات به دستگاه های ذی ربط امنیتی قضایی ارسال شده است".

وی با تأکید بر این که قطعاً در این باره تخلف صورت گرفته است گفت: این اشکال هم می تواند در سیستم و هم در افرادی باشد که در ارتباط با ثبت سفارش بودند، ولی وقتی موضوع را با شرکت های واردکننده در میان می گذاریم می گویند "کارمندانمان ثبت سفارش انجام داده اند و ما از آن بی خبریم".

خسروتاج با یادآوری این که فعلاً نباید قضاوت های زودهنگام انجام داد و باید منتظر رسیدگی ها بود گفت: ما هم تأیید می کنیم تخلفاتی صورت گرفته و اعلام هم کردیم که کدام شرکت ها و کدام واردکنندگان چه نوع تخلفاتی انجام داده اند، چون این موارد اشکال، در شرایطی انجام شده که مرتب اطلاع رسانی می کردیم در این ایام ثبت سفارش برای این افراد و شرکت های خاص ممنوع است، اما این که آن ها چطور توانستند این کار را انجام دهند باید رسیدگی شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت­ درباره تعداد خودرو های ترخیص شده پس از اعلام توقف ثبت سفارش واردات نیز گفت: آمار ثبت سفارش هیچ گاه آمار قطعی واردات نیست و ممکن است به دلیل کمبود منابع ریالی یا ارزی واردکننده به تعداد ثبت سفارش، خودرو وارد نشود.

البته پیش از این خبرگزاری تسنیم با مستنداتی اعلام کرده بود" براساس ابلاغیه اخیر دفتر مبارزه با جرائم سازمان یافته به گمرکات کشور بیش از ۶۴۰۰ خودرو به دلیل استفاده از ثبت سفارش های غیرقانونی مشمول مقررات قاچاق کالا شدند".

با توجه به این موضوعات آیا واقعاً در نقل و انتقال اطلاعات ثبت سفارش به سامانه جامع تجارت آمار ثبت سفارش های غیر قانونی پاک خواهد شد یا وزارت صنعت برای این امر پیش بینی های لازم را انجام داده است.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 251
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1257255

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار