وجود مشکل در ثبت سفارش کالاها

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 1257267
رئیس فدراسیون واردات آخرین وضعیت سامانه تجارت برای انجام ثبت سفارش‌ کالا را تشریح و اعلام کرد که این سامانه هنوز به طور کامل راه‌اندازی نشده و خیلی از کالاها برای ثبت سفارش با مشکل روبرو هستند.


به گزارش صبحانه،پس از نوسانات ارزی و تصمیم جدید دولت مبنی بر تعیین دلار ۴۲۰۰ تومانی به عنوان دلار تک نرخی، این ارز با قیمت اعلام شده صرفا به متقاضیان قانونی اعم از تجار تخصیص داده می‌شود که رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته اعلام کرد "از ٢١ فروردین تاکنون حدود ٩٢١٠ فقره ارز ٤٢٠٠ تومانی معادل دو میلیارد و ٣٦٠ میلیون دلار تخصیص یافته است و برخلاف برخی اعلام‌ها، روند صادرات و واردات متوقف نشده و ارز اختصاص یافته است. همچنین سایر متقاضیان که به دنبال تهیه دلار هستند باید فعلا صبر کنند. از سوی دیگر بر اساس بخشنامه‌های اعلام شده در زمینه واردات کالا ثبت سفارش‌ها باید از طریق سامانه ثبت تجارت انجام شود"؛ سامانه‌ای که به گفته رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات هنوز به طور کامل راه اندازی نشده است و بسیاری از کالاها با مشکل ثبت سفارش روبرو هستند.

فرهاد احتشام زاد، اظهار کرد: اتفاقی که پس از تعطیلات نوروز در وهله اول رخ داد شوک ارزی بود که به بازار وارد شد و بعد از این شوک هم، دلار ۴۲۰۰ تومانی مطرح شد.

به گفته وی، این اتفاق به خودی خود خبر مثبتی بود که باعث ثبات قیمت ارز می شود ولی در پی آن با سامانه تجارت صنعت، معدن و تجارت روبرو شدیم، چون در بخش‌نامه اولیه بانک مرکزی اعلام شده که الزاما تمامی کالاها باید با ثبت سفارش شوند. البته قبل از این هم با ثبت سفارش انجام می‌شد که به نظر می‌رسد این تاکید مجدد به دلیل برخی موارد خاص بوده است./ایسنا
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 255
چاپ خبر
منبع: صبحانه آنلاین

کد خبر:1257267

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>