باران و تگرگ در نیمه غربی کشور / فعالیت سامانه بارشی تا هفته آینده

امروز ضمن تقویت سامانه بارشی گستره بارش نیمه غربی کشور، دامنه‌‌های البرز و به تدریج بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور را دربر می‌گیرد و سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ در این مناطق می‌شود.


به گزارش گروه وبگردی 20:30؛    براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز ضمن تقویت سامانه بارشی گستره بارش نیمه غربی کشور، دامنه‌‌های البرز و به تدریج بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور را دربر می‌گیرد و سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ در این مناطق می‌شود. همچنین شدت بارش در این روز در آذربایجان‌غربی، نیمه شمالی آذربایجان‌شرقی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام خواهد بود.
 
بنا براین گزارش، از بعدازظهر امروز در اردبیل، گیلان و شمال‌غرب و روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق شرق و جنوب‌شرق وقوع پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.
 
گفتنی است فردا تمرکز و عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور خواهد بود و علاوه بر مناطق فوق به تدریج در برخی مناطق شرق و شمال‌شرق نیز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش طی این روز در نیمه شرقی کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی و شرقی خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحتاال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی بوشهر، البرز، قزوین و تهران خواهد بود و این سامانه بارشی تا ابتدای هفته آینده در کشور فعال خواهد بود.
 
همچنین طی امروز و فردا وزش باد شدید در خوزستان می‌تواند موجب خیزش گرد و خاک در منطقه و افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا و دید افقی شود و غرب خلیج‌فارس به سبب رگبار و رعد و برق مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 40
چاپ خبر
منبع:سایت خبری وبگردی ۲۰:۳۰

کد خبر:1269096

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها